Kilimandżaro jest szczytem, który nie wymaga umiejętności wspinaczkowych. Nie przydadzą się raki ani inne sprzęty tego rodzaju. Aby go zdobyć, potrzebna jest jednak bardzo dobra kondycja fizyczna, nienaganny stan zdrowia i wiele samozaparcia. Ten najwyższy szczyt Afryki ma wysokość 5895 metrów, co oznacza, że największym problemem może być choroba wysokościowa.
Był przedsiębiorcą, teraz jest buddyjskim mnichem. Dawid Schwalk cztery lata temu postawił wszystko na jedną kartę. Firmę elektroniczną zamienił na zakon. Jak wygląda dzień z życia mnicha?
Robert Szulc wraz z początkiem roku wyruszył w swoją kolejną, niezwykłą podróż, podczas której ma odwiedzić cztery kontynenty. Ma konkretny cel: spotkać ludzi i zapytać ich, jak pandemia zmieniła ich życie. Teraz przebywa w Afryce, gdzie spełnił wyjątkową misję - ku pamięci Aleksandra Doby zdobył szczyt Kilimandżaro.
Żył w podróży i zmarł spełniając swoje marzenie, jakim było zdobycie Kilimandżaro. Aleksander Doba odszedł 22 lutego w wieku 74 lat. O pasji, która staje się stylem życia, rozmawialiśmy w naszym programie z podróżniczką i pisarką Elżbietą Dzikowską.
Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag należący do Danii. Kilka lat temu miejsce to stało się domem Sabiny Poulsen i jej rodziny. W programie opowiedziała o tym, jak wygląda jej farerskie życie.
Pasją Jarosława Roli od zawsze były sporty zimowe oraz rowery. Gdy był nastolatkiem, poraził go prąd, w wyniku czego Jarosław stracił obie nogi. Miłość do rowerów okazała się silniejsza niż niepełnosprawność. Dwa lata po wypadku, Pan Jarosław zbudował rower napędzany rękoma. W taki sposób zdobył Śnieżkę, a ostatnio Kilimandżaro. Od kilku lat tworzy rowery dla osób niepełnosprawnych. Skąd taki pomysł? Gdzie szykał pomysłu na konstrukcję? Kto pomógł mu ją stworzyć. Z Jarosławem Rolą w studiu Dzień Dobry TVN porozmawiała Anna Maruszeczko.
Paweł Urbański - informatyk, ekonomista, coach, pierwszy niewidomy Polak, który zdobył Kilimandżaro. Gra także w golfa i jeździ na nartach. Wzrok stracił w wieku 13 lat. Jednak, jak mówi, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Przyzwyczaił się do tego, że nie widzi, ale swojej ślepoty nie traktuje jako bariery w życiu. Poznajcie Pawła Urbańskiego, gościa Anny Maruszeczko w Zielonych Drzwiach.