Podróże

Projekt Zima w Zieleńcu. Dolny Śląsk pełen atrakcji na ferie. "Mamy najwięcej uzdrowisk w całej Polsce"

Podróże

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Projekt zima na stoku Gryglówka
Projekt zima na stoku Gryglówka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Zieleniec Sport Arena to miejsce, w którym można poszaleć na nartach i snowboardzie - oferuje 23 kilometry tras i 31 wyciągów. A w tle - piękne widoki, zabytki i uzdrowiska. Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Gryglówkę, by przyjrzeć się dolnośląskim atrakcjom.

Projekt Zima w Zieleńcu

Bartek Jędrzejak zawitał do Zieleńca z Projektem Zima, by spędzić ostatni weekend miesiąca z turystami i mieszkańcami Dolnego Śląska. Miasteczko TVN, rozłożone tuż przy stoku Gryglówka, w dniach 29-30 stycznia zaprasza wszystkich narciarzy i spacerowiczów, by skorzystać z licznych atrakcji. Bajkową aurę miejsca podkreślają warunki pogodowe panujące w zwiedzanych przez ekipę Dzień Dobry TVN okolicach - 80 centymetrów śniegu i siarczysty mróz, które sprzyjają uprawianiu sportów zimowych.

- Chcemy spędzić z Wami dwa dni - sobotę i niedzielę w Zieleńcu. Od godziny 9 czekamy na Was w naszym miasteczku TVN. Strefa relaksu dla narciarzy, gorąca herbata, quizy. Będzie można poczuć się jak w "Milionerach" i odpowiedzieć na pytania Huberta Urbańskiego. Będą nasze gwiazdy, będzie gotowanie, będzie dużo się działo - zapowiada Jędrzejak, rozgrzewając się na taśmie, na której pojawili się już pierwsi narciarze.

Atrakcje Dolnego Śląska

Planowanie ferii zimowych na Dolnym Śląsku to świetny pomysł szczególnie dla tych, którzy cenią różnorodność oferty. Zieleniec przyciąga turystów nie tylko stokami, lecz także nieodkrytymi, dzikimi miejscami - z dala od domków, hoteli i gospodarstw agroturystycznych - z których rozpościerają się przepiękne widoki na Karkonosze. To niewątpliwy atut dla wszystkich spacerowiczów, za których bezpieczeństwo odpowiada GOPR.

- Promujemy teraz akcję, która nosi nazwę "Góry bez brawury". Chcemy, aby turyści, którzy wybierają się w tej pięknej aurze na Dolny Śląsk, robili to z głową. Wraz z GOPR-em staramy się, aby osoby, które do nas przyjeżdżają, mogły sobie zaplanować wycieczkę, żeby bezpiecznie wrócić do domu - tłumaczy Bartłomiej Kubicz z działu promocji województwa dolnośląskiego.

Promotor zaznacza, że Dolny Śląsk nie powinien kojarzyć się wyłącznie z zimowymi atrakcjami, ponieważ oferuje również dogodny wypoczynek i przyjemne lekcje historii.

- Dolny Śląsk ma wiele zamków, pałaców, kopalni i miejsc, które można odkryć na nowo. Na Dolnym Śląsku mamy najwięcej uzdrowisk w całej Polsce - jest ich aż jedenaście. To wszystko powoduje, że przyjeżdżając tutaj, każdy znajdzie coś dla siebie - przekonuje Kubicz.

Edward Szewczyk, rzecznik prasowy oddalonego od Zieleńca o kilkadziesiąt kilometrów Wałbrzycha zachęca turystów do organizowania krajoznawczych wycieczek. Zamek Książ, Muzeum Porcelany czy Stara Kopalnia - które atrakcje są warte uwagi? Tego dowiecie się z naszego materiału wideo.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości