Styl życia

Jak sprytnie spakować się na ferie? Ula Chincz radzi

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Jak sprytnie spakować się na ferie?
Jak sprytnie spakować się na ferie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Trwają ferie zimowe, a tym samym czas wyjazdów. Ula Chincz podzieliła się z widzami kilkoma wskazówkami, jak sprytnie się spakować, aby zabrać jak najwięcej przydatnych rzeczy, które zajmą możliwie mało miejsca w naszej walizce.

Pakowanie walizki – sprawdzone triki

Jak się okazuje, paradoksalnie łatwiej spakować się na ferie zimowe niż letnie. Zdaniem Uli Chincz, zimą ubieramy się funkcjonalnie i nie zwracamy aż takiej uwagi na to, jak wyglądamy. Mimo wszystko jeśli mamy już zarezerwowane bilety, wato pomyśleć o pakowaniu nieco wcześniej. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy sobie stresu, ale także będziemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Trik drugi – sporządzenie listy. Spisanie na kartce lub w telefonie najpotrzebniejszych rzeczy ułatwia proces pakowania. Wystarczy tylko odznaczyć to, co już mamy i gotowe. Wybieracie się w podróż samochodem? Ula Chincz radzi – zamieńcie plastikową walizkę na elastyczną torbę. Te zdecydowanie łatwiej dopasują się do wymiarów bagażnika.

Pakowanie walizki - jak zmieścić zimowe rzeczy?

Wybieracie się w podróż samolotem, a wasz bagaż ma ograniczenia? Gdzie i jak pomieścić kurtki, spodnie narciarskie i grube swetry? - Zwijanie to jest najlepsza metoda na pakowanie. Zwróćcie uwagę, że jak macie wgłębienia, pakujemy ubrania wzdłuż. W ten sposób wkładamy wszystkie rzeczy, żeby tę przestrzeń wykorzystać jak najlepiej - radzi Ula Chincz. Co więcej, przydatne są także torebki strunowe oraz worki próżniowe. Możemy wsadzić do nich obszerne rzeczy, odciągnąć powietrze i w ten sposób zminimalizować bagaż nawet o połowę. Wszelkie kaski, gogle i sprzęty na stok zaleca się pakować osobno, by nie uległy uszkodzeniu. Warto jednak wykorzystać przestrzeń i np. do butów narciarskich powkładać skarpetki, a do kasku rękawiczki czy kominy.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości