Podróże

Aktywne wakacje nad morzem. "Kołobrzeg jest bardzo rowerowym miastem"

Podróże

Pogoda z pięknego Kołobrzegu

Sezon Dzień Dobry Wakacje rozpoczęliśmy w słonecznym Kołobrzegu. Tam z widzami spotkał się Bartek Jędrzejak, który pokazał, jak aktywnie można odpoczywać w tym mieście. Jakie atrakcje na nas czekają?

Aktywne wakacje w Kołobrzegu

W Kołobrzegu nie ma miejsca na nudę. Miasto oferuje wiele atrakcji, w tym mnóstwo tych sportowych. Uwielbianym przez mieszkańców środkiem transportu jest rower. - Kołobrzeg jest bardzo rowerowym miastem. Od 1 czerwca trwa puchar o Rowerową Stolicę Polski i Kołobrzeżanie od pierwszego czerwca wykręcili na rowerach prawie 150 tysięcy kilometrów. To jest imponująca liczba - powiedział Robert Szpak, który zajmuje się sportem w Kołobrzegu.

Jest gdzie jeździć - dostępnych jest 200 kilometrów ścieżek rowerowych, które położone są nie tylko w mieście.

- Turystyka rowerowa w Kołobrzegu jest na bardzo wysokim poziomie, (Kołobrzeg - przyp. red.) jest dobrze skomunikowany. Infrastruktura, która jest przy ścieżkach to ławeczki, tablice informacyjne, przyrodnicze, historyczne - dodał Robert Szpak.

Tramwaj wodny w Kołobrzegu

W Kołobrzegu można oczywiście skorzystać też z tramwaju wodnego. Kursuje według stałych godzin, zatrzymuje się na poszczególnych przystankach.

- Wypływa co godzinę z mariny, ma swoją trasę. Jak mówią panowie, którzy obsługują tramwaj wodny, (...) jest on bardzo punktualny. Drodzy turyści, jeśli chcielibyście popływać sobie i zobaczyć Kołobrzeg z perspektywy wody, to jest taka możliwość - powiedział Bartek Jędrzejak.

W Kołobrzegu można też pływać na rzece Parsęcie. Szczególnie popularne są spływy kajakowe. Istnieją firmy, które przywożą kajaki w wyznaczone miejsce, a po zakończeniu aktywności zabierają je. Kolejną atrakcją jest siatkówka plażowa. Władze miasta organizują zawody i wspierają tę formę aktywności.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości