Gwiazdy

Współtwórczyni filmu "Elvis" ma już w domu cztery Oscary. "Moje dzieci nie są pod wrażeniem"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Catherine Martin: ten film to także hołd dla stylu Elvisa
Catherine Martin: ten film to także hołd dla stylu ElvisaDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Do kin wchodzi długo oczekiwany musical wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna "Elvis". Mistrz spektakularnych filmów muzycznych pracował nad nim przez kilka lat. Wspierała go żona, Catherine Martin - kostiumografka, producentka, scenografka, która za filmy tworzone z mężem zgarnęła już 4 Oscary.

Catherine Martin o sukcesie "Elvisa"

Nazwisko Elvisa Presleya na nowo rozbrzmiewa w Polsce. Wszystko za sprawą najnowszego musicalu, który zatytułowany jest po prostu imieniem artysty. W rozmowie z Anią Wendzikowską, Catherine Martin odpowiedzialna za kostiumy, opowiedziała o kulisach powstawania produkcji.

- Kiedy myśli się o Elvisie, to przed oczami ma się jego wszystkie legendarne stroje. Zaszczytem było dla mnie pracować nad filmem, który jest hołdem również dla jego strojów. To była trudna praca, ale także dobra zabawa - mówiła żona reżysera.

- Baz jest dobrym przewodnikiem. Dobrze zarządza zespołem, łącznie ze mną. Wszyscy dostają określone zadania z dokumentacją. Zrobiliśmy ogromną linię czasu dla samych kombinezonów Elvisa - tam było wszystko o nich. To była nasza baza - dodała.

Catherine Martin laureatką 4 Oscarów

Catherine Martin otrzymała cztery Oscary; dwa za film "Moulin Rouge!" (2001) i dwa za "Wielkiego Gatsby’ego" (2013). Jak jednak przyznaje, to tylko część jej zawodowego życia.

- Nikt nie powie, że nie cieszy się z posiadania Oscarów. Ale już sama nominacja oznacza, że jesteś w elitarnej grupie i każdy w niej zasługuje na Oscara. Jestem zaszczycona i szczęśliwa, bo to nagrody dla całego zespołu. Kostiumy to trudna część procesu robienia filmów i mało zauważalna, więc jestem wdzięczna - mówiła kostiumografka.

- W moim codziennym życiu Oscary nie mają znaczenia. Moje dzieci nie są pod wrażeniem - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości