elvis presley

    elvis presley

    8 stycznia 1935 roku w miasteczku Tupelo na amerykańskim Południu urodził się Elvis Presley – piosenkarz i aktor. To prekursor rock’n’rolla, jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku. Jego nazwisko znają wszystkie pokolenia i tak już będzie zawsze. Cały świat chciał słuchać jego utworów. O jego fenomenie rozmawialiśmy z dziennikarką muzyczną Marią Szabłowską.

    Elvis Presley to niekwestionowany król rock and rolla. Ma na swoim koncie miliardy płyt. W 1967 roku wziął ślub z Priscillą Ann Beaulieu. Para poznała się, gdy dziewczyna miała 14 lat, a on - 24. Jak jej rodzice zareagowali na wieść, że córka spotyka się z Elvisem? Czy Priscilla pamięta moment, kiedy zobaczyła go pierwszy raz? Czy życie z gwiazdą było trudne? Czy to prawda, że Elvis był nieśmiały? Wnuki pary wiedzą, kim był ich dziadek? Z Priscillą Presley spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

    Krzysztof Krawczyk za rok będzie obchodził 50-lecie swojej twórczości artystycznej. Z tej okazji sprawił swoim fanom niespodziankę. Do sklepów trafił już dwupłytowy album piosenkarza. W TVN Cafe polski Elvis Presley zdradził śpiewająco Andrzejowi Sołtysikowi "dlaczego nikt już nie pisze takich piosenek".