Mama pięcioraczków z Krakowa zdradziła, jak czują się maluchy. "Trudno to opisać słowami"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Witamy pięcioraczki na świecie!
Witamy pięcioraczki na świecie!Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Kilka tygodni temu w krakowskim szpitalu na świat przyszły pięcioraczki. Mama maluchów za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła opowiedzieć, co u nich słychać. Na jednym z zamieszczonych nagrań widać, że kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. Co się stało?

Jak czuje się mama pięcioraczków?

Pani Dominika wspólnie z mężem wychowała siódemkę dzieci. W lutym tego roku ich rodzina powiększyła się o kolejną piątkę maluchów. Niestety - mimo wysiłków lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - jedno z dzieci zmarło. Jak teraz - po kilku tygodniach czują się maluchy i sama mama? Pani Dominika postanowiła założyć konto Instagramie i opowiedzieć, jak teraz wygląda ich rodzinne życie.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

W jednym postów kobieta podziękowała za wszystkie ciepłe słowa i wiadomości. Wyjaśniła też, że dopiero uczy się mediów społecznościowych i prowadzenia Instagrama. Dodała, że lubi robić zdjęcia swoich dzieciom oraz nagrywać z nimi filmiki. - Cieszę się, że mam teraz większą publiczność - sprawia mi ogromna radość dzielnie się moim hobby - napisała.

Pani Dominika zamieściła również nagranie, na którym widać, że ma unieruchomioną nogę i porusza się wózku inwalidzkim. - Niestety podczas tej ciąży popsuły mi się kolana. Jakoś dotrzymałam do rozwiązania, tydzień temu miałam operacje na kolano lewe, które po prostu pękło - czytamy w poście. Kobieta dodała, że jej ręce po operacjach cieśni nadgarstków nie są w stanie jej utrzymać. - Zakupiłam sobie pojazd wyścigowy i daje radę - dodała.

W jakim stanie są maluchy?

W jednym z wpisów pani Dominika zdradziła również, jak czują się maluchy. Wyznała, że było bardzo ciężko. - Kto ma wcześniaka, wie, jak to jest, [...], kto nie przeżył czegoś takiego, to trudno to opisać słowami - czytamy w poście zamieszczonym na Instagramie.

Pani Dominika dodała, że co drugi dzień są z mężem w Krakowie, aby dostarczyć dzieciom mleko. Choć odciąganie pokarmu nie jest proste, to jak przyznała, każda kropla jest na wagę złota. Wyznała, że maluchy rosną i stają się coraz silniejsze. - Już możemy je przytulać, choć chwile, choć troszeczkę. Wtedy wracamy tacy szczęśliwi do domu. A tu macie zdjęcie naszych kruszynek - czytamy w poście.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości