Parenting

Jak karmić maluchy, żeby jadły zdrowo? Mama dzieciaków-cudaków o swoim kulinarnym e-booku

Parenting

Aktualizacja:

Ma trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. Monika Hoffman-Piszora wydała długo wyczekiwany e-book „Gotuj z Cudakami”. Znajdziemy w nim wiele prostych i zdrowych przepisów. Jakie były kulisy jego powstawania?

„Gotuj z cudakami”

Monika Hoffman-Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki”, jest mamą trójki wyjątkowych maluchów, a we wrześniu na świat przyjdzie jej córeczka Wandzia. W swoich mediach społecznościowych kobieta często pokazywała różne przepisy i dania, które jej maluchy chętnie jedzą. „Dziewczyny z Instagrama” wysyłały do niej dużo pytań o to, co i w jakiej formie podaje swoim maluchom. W końcu zdecydowała, że stworzy e- booka.

Pomyślałam, że zrobię taki kompleksowy, ze śniadaniami, z obiadami i deserkami zdrowymi

- tłumaczy blogerka.

Przepisy są proste i szybkie. Zarówno dla młodszych i starszych. Podstawą są dobre i zdrowe produkty, które nie zawsze towarzyszyły Monice. Kiedyś jej dieta składała się głównie z tak zwanego śmieciowego jedzenia.

Na śniadanie jadłam batony. Popijałam kawą rozpuszczalną z dużą ilością cukru. Na obiad takie bardzo przetworzone produkty, zalewane tylko wodą. Na kolację to, co znalazłam w lodówce (…) Tego nie można było nazwać jedzeniem

- wspomina w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Dlatego za namową lekarza i kilku kobiet, które zmagały się z takimi samymi dolegliwościami jak ona, postanowiła zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Rodzinna dieta GAPS

Monika Hoffman-Piszora tłumaczy, że jej dzieci od początku jadły zdrowo, dlatego nie trzeba było wprowadzać rygorystycznych zmian w ich nawykach. To ona i jej mąż Wojtek musieli się przestawić na lepsze posiłki.

Synek Henio urodził się z zespołem Downa. Kiedy Monika była w drugiej ciąży, wraz z mężem Wojtkiem zdecydowali się na adopcję Dorotki, która też ma zespół Downa. Dlatego w przypadku ich rodziny zdrowa dieta jest bardzo ważna.

Zdecydowaliśmy się, po konsultacji z lekarzami i po wielu konferencjach i rozmowach na temat jak polepszyć rozwój dzieci z zespołem Downa, na przejście na dietę GAPS

- wyjaśnia blogerka.

Dieta GAPS to sposób odżywiania, który często stosowany jest w leczeniu zaburzeń neurologicznych i psychicznych, np. autyzmu czy depresji. To dieta, w której całkowicie eliminuje się cukier, pszenicę, gluten i jakąkolwiek przetworzoną żywność, a nawet półprodukty.

Przede wszystkim dużo zdrowych tłuszczy, dużo mięsa i dużo warzyw

- tłumaczy Monika Hoffman-Piszora.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości