Parenting

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić podczas przerwy?

Parenting

Autor:
Teofila
Siewko
AnSyvanych/Getty ImagesFerie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić podczas przerwy?

Ferie zimowe w części kraju już się rozpoczęły, część województw jeszcze czeka na wolne dni od szkoły. W tym czasie warto zapewnić dziecku dodatkowe atrakcje. Kiedy wypadają ferie w województwie zachodniopomorskim i co warto w nim zwiedzić?

Kiedy wypadają ferie zimowe 2022 w województwie zachodniopomorskim?

Ferie w województwie zachodniopomorskim zaczynają się 31 stycznia i trwają do 13 lutego. W tym samym czasie przerwę od zajęć w szkołach mają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, mimo panującej wciąż pandemii COVID rząd zdecydował się na ponowny podział wolnego na województwa. Dzięki temu miejsca turystyczne zostaną odciążone i wszyscy uczniowie będą mieli równe szanse na wypoczynek. 

Ferie zimowe 2022

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Co warto zwiedzić na ferie w województwie zachodniopomorskim?

W Zachodniopomorskiem jest wiele atrakcji, które warto zwiedzić. Aktywne rodziny na pewno chętnie wybiorą się do Wolińskiego parku Narodowego, Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Porzecze, Górę Czciborę, Rezerwatu Bielinek, Cedyńskiego Parku krajobrazowego, Krzywego Lasu czy na szczyt Zwierzyniec na Wzgórzach Krzymowskich. Miejsca te są świetnym sposobem na ucieczkę za miasto i kontakt z naturą.

Osoby lubiące zwiedzać i poznawać nowe miejsca mogą się skusić na wypad na najdalej wysunięty punkt na zachód Polski, do zjawiskowego miasta Moryn, Myśliborza, Gryfinu, Trzebierzy czy do Nowego Warpna. Każde miasteczko ma swój urok i warto je odwiedzić w wolnych dniach. Dzięki temu młodzież będzie miała możliwość lepszego poznania swojego województwa.

Atrakcje na ferie w województwie zachodniopomorskim

W regionie organizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, na które mogą uczęszczać zarówno dzieci, jak i młodzież. Na Zamku Książąt pomorskich odbywają się kreatywne warsztaty, podczas których dzieci mogą uczyć się kreatywności i poznawać nowe pasje. Pomorskie Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne prowadzi z kolei warsztaty muzyczne, które mają rozwijać słuch i wyobraźnie uczestników. Muzeum Sztuki Współczesnej przygotowało zajęcia od 6 do 12 lat, w których trakcie będą miały okazję do kreatywnego "wyżycia się". Podobnie w Domu Kultury Krzemień, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych, muzycznych, a nawet w zajęciach taneczno-sportowych.

Warto też sprawdzić lokalne Domy Kultury oraz muzea i biblioteki, ponieważ często prowadzą one nie tylko warsztaty i zajęcia, ale także półkolonie.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: AnSyvanych/Getty Images

Pozostałe wiadomości