Dziecko

Leniwi rodzice służą radą. "To nie koniec świata, jeśli zamówisz pizzę na obiad"

Dziecko

Aktualizacja:

Bycie rodzicem to nie jest łatwe zadanie. Te mamy otwarcie przyznają, że nie są idealne i zdarza im się lenić. Nasi prowadzący porozmawiali o macierzyństwie z blogerkami, Mileną Krawczyńską, Michaliną Grzesiak i Magdaleną Kostyszyn.

Leniwe mamy pokazują prawdziwe życie

Na Instagramie nie brakuje zdjęć przedstawiających wyidealizowaną wizję macierzyństwa. Doświadczeni rodzice dobrze wiedzą jednak, że te kadry rzadko kiedy oddają rzeczywistość.

- Zakładając konto wyszłam z założenia, że jestem zbyt leniwa, żeby pokazywać nieprawdziwe zdjęcia. Mam w życiu za mało czasu, żeby to wszystko było na tip-top - mówi Michalina Grzesiak.

Jej wizja musiała najwyraźniej spodobać się innym matkom. Konto "Krystyno nie denerwuj matki" śledzi już ponad 140 tysięcy osób.

Milena Krawczyńska sporo podróżuje z partnerem i dziećmi. Jak wiadomo, kilkugodzinna podróż może szybko znudzić się najmłodszym. Mama nie ukrywa, że czasem idzie po linii najmniejszego oporu i zajmuje dzieci prostymi rozrywkami.

- Sięgamy po elementy typu telefon czy przekąski, żeby przetrwać trasę, ale wszystko z umiarem. To się zdarza, ale to nie jest codzienność - tłumaczy.

Ranking "najgorszych rodziców"

Magdalena Kostyszyn jest pomysłodawczynią rankingu "najgorszych rodziców". Żartobliwe zestawienie powstało w oparciu o komentarze z prowadzonej przez nią grupy na Facebooku. Blogerce udało się zebrać wiele śmiesznych historii. Niektóre mamy przyznają się między innymi do tego, że chowają przed dziećmi słodycze, a następnie same je zjadają.

- Myślę, że we wszystkim potrzebny jest umiar, żebyśmy nie zapędzili się w byciu idealnym rodzicem. Musimy nauczyć się odpuszczać. To, że czasami zamówimy pizzę na obiad, to nie jest koniec świata - komentuje.

Michalina Grzesiak dodaje, że dopiero jakiś czas temu pozwoliła sobie na wytchnienie i zatrudniła pomoc domową.

- Przez długi czas miałam poczucie, że nie mogę sobie na to pozwolić, bo powinnam być super mamą, ogarniać chatę i gotować. (...) Zaczęłam mówić głośno o tym, że wyrzekam się potrzeby bycia takim super-turbo człowiekiem w domu - tłumaczy.

A wam zdarza się być leniwym rodzicem?

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości