Newsy

Zatoka Sztuki. Będzie nowe śledztwo w sprawie wykorzystywania nieletnich

Newsy

Seksualne wykorzystywanie małoletnich w sopockim klubie "Zatoka Sztuki" ponownie pod lupą prokuratury. Śledczy zbadają niewyjaśnione dotąd wątki tej bulwersującej sprawy. Specjalny zespół powołał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do ujawnienia afery przyczynił się m.in. reporter programu UWAGA! TVN - Tomasz Patora.

Zatoka Sztuki: nowe postępowanie karne

Będzie nowe postępowanie karne dotyczące seksualnego wykorzystywania małoletnich w sopockim klubie "Zatoka Sztuki" i niewyjaśnionych dotąd wątków tej sprawy. Poprowadzi je specjalny zespół śledczy w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi. Został on powołany na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Decyzja jest konsekwencją analizy dotychczasowych postępowań, którą Zbigniew Ziobro zlecił po emisji filmie Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". Grupa prokuratorów, która sprawdzała przebieg i prawidłowość postępowań karnych dotyczących okoliczności w nim przedstawionych ustaliła, że niektóre wątki nigdy nie były przedmiotem śledztw.

Koniecznym stało się więc przeprowadzenie odrębnego postępowania przygotowawczego dotyczącego "Zatoki Sztuki". Dla zagwarantowania bezstronności śledztwo będzie prowadzone przez jednostkę prokuratury spoza regionu gdańskiego, a więc Prokuraturę Okręgową w Łodzi.

Zatoka Sztuki - co działo się w modnym klubie?

Sopocki klub "Zatoka Sztuki" jeszcze kilka lat temu należał do najmodniejszych w Polsce i szczycił się wizytami setek znanych osób. Za sprawą Krystiana W., nazwanego „łowcą nastolatek”, na zawsze pozostanie synonimem „złego smaku” i symbolem jednej z największych afer pedofilskich w Polsce.

Do jej ujawnienia przyczynił się reporter programu UWAGA! TVN - Tomasz Patora. Dziennikarz utorował organom ścigania drogę do ukarania winnych, dzięki znalezieniu Anny, którą Krystek miał wykorzystać, gdy miała 15 lat.

Obejrzyj reportaż reportaż Tomasza Patory:

Zobacz też:

Artur Nowak - bohater dwóch filmów braci Sekielskich szczerze o tym, czego potrzebują ofiary księży-pedofili

"Qczaj" szczerze o swoim dzieciństwie: "Zmywałem z siebie zapach pedofila"

Przemoc domowa podczas kwarantanny. „Bardzo się pogorszyło. Historie są tragiczniejsze”

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości