śledztwo

  śledztwo

  Pan Ewaryst po 17 latach szukania prawdziwej tożsamości w końcu ma w rękach dowód z nowym nazwiskiem. Teraz nazywa się Ewaryst Lossow. Sęk w tym, że miejsce na imiona rodziców... wciąż pozostaje puste. Czy jego mamą była zakonnica Joanna Lossow? Dlaczego tak trudno ustalić jest tożsamość? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Rafał Stangreciak z "Czarno na białym", który od 9 lat dokumentuje historię mężczyzny.

  Julia Ebner jest austriacką badaczką terroryzmu i ekstremizmu. Swoje badania prowadzi w bardzo odważny sposób. Zmieniając wygląd przeniknęła m.in. do ekstremistów islamskich i neonazistów, a swoje spotkania z tymi ludźmi opisała w książce "Coraz ciemniej - ekstremiści w sieci", dostępnej również w Polsce. O swojej pracy opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN, Marcinowi Sawickiemu.

  9-letni Janusz i jego 11-letnia siostra Monika z podbiałostockiej wsi Jeńki zginęli w 1989 roku. Ich ciała znaleziono w lesie. Zdaniem prokuratury, sprawcą zbrodni był ich sąsiad, który miał wówczas 13 lat. Dziś jest 44-letni mężczyzną, ale zgodnie z przepisami będzie odpowiadać przed sądem dla nieletnich. Ten może mu wymierzyć najwyżej karę poprawczaka.

  Seksualne wykorzystywanie małoletnich w sopockim klubie "Zatoka Sztuki" ponownie pod lupą prokuratury. Śledczy zbadają niewyjaśnione dotąd wątki tej bulwersującej sprawy. Specjalny zespół powołał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do ujawnienia afery przyczynił się m.in. reporter programu UWAGA! TVN - Tomasz Patora.

  Tą sprawą kilkanaście lat temu żył cały świat. W 2007 roku trzyletnia Madeleine McCann zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona. Teraz pojawił się nowy trop. Jako podejrzanego w sprawie zaginięcia małej Brytyjki policja wytypowała 43-letniego Niemca, który był w Portugalii w czasie, gdy dziewczynka zniknęła. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym. Niemiecka prokuratura podejrzewa, że Madeleine nie żyje.

  W poniedziałek do szpitala trafił 3,5-letni chłopiec pobity prawdopodobnie przez konkubenta matki. W jakim stanie jest dziecko i na jakim etapie znajduje się śledztwo w tej sprawie? Dziennikarzowi Robertowi Stockingerowi powiedzieli dr Piotr Brzeziński i zastępca prokuratora rejonowego Marcin Licznerski. O karze, jaka grozi za taki czyn, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną.

  "Każda z osób, która miała z nią styczność wiedziała, że coś jest nie tak, że dziewczyna nie zachowuje się tak jak inny turysta" - powiedział w Dzień Dobry TVN Jarosław Jabrzyk szef redakcji programu "Superwizjer". Jakie nowe fakty na temat śmierci Magdaleny Żuk udało się odkryć? "W tej sprawie są pewne tylko dwie rzeczy: to, że Magdalena Żuk nie żyje i to, że jej rodzice zostali z ogromnym bólem i cierniem" - stwierdził Łukasz Frątczak, dziennikarz programu "Superwizjer". Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę wydarzyło się w Egipcie?

  Zabójstwo, samobójstwo, narkotyki, choroba psychiczna, skrzep w mózgu... Nie sposób zliczyć teorii dotyczących powodu śmierci Magdaleny Żuk. Czy szum wokół sprawy w końcu ucichnie, a śledczy będą mogli zająć się pracą? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Uwagi Edyta Krześniak powiedziała, dlaczego śledztwo w sprawie tragedii w Egipcie jest tak skomplikowane.

  27-letnia Magdalena wyjechała na urlop do Egiptu. Tam - jak dotąd w niewyjaśnionych okolicznościach - doszło do jej śmierci. Co do tej pory ustalono? Czy są świadkowie, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, który na prośbę najbliższych Magdaleny bada sprawę jej śmierci i rzecznika prasowego KGP insp. Mariusza Ciarkę.

  Policja czasami korzysta z pomocy jasnowidzów. W jakich przypadkach? Czy dochodzi do tej współpracy przede wszystkim z inicjatywy rodziny zaginionego? Czy jasnowidz ma wgląd do akt sprawy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wróżkę Joannę Kowalik i byłego szefa Biura Kryminalnego KGP Marka Dyjasza.

  To była najbardziej spektakularna kradzież w historii polskiej kryminalistyki. Doszło do niej w lipcu 2015 roku. Konwojent, pracownik firmy ochroniarskiej rozwoził gotówkę do bankomatów. Wykorzystując nieuwagę pozostałych ochroniarzy, odjechał furgonetką pełną pieniędzy. Mężczyzna porzucił samochód i ślad po nim zaginął. Po kilku miesiącach udało się go ująć. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Rzecznika Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji W Poznaniu mł. insp. Andrzeja Borowiaka, by zapytać o przebieg śledztwa i zatrzymania oraz zrabowane pieniądze. Dorota Wellman dowiedziała się również, jak skutecznie może przesłuchać Marcina Prokopa. Obecność inspektora tak podziałała na naszą prowadzącą, że spontanicznie przyznała się do pewnego przestępstwa. Zobaczcie, jakiego.

  Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że w samochodzie Marka Bukowskiego znaleziono marihuanę. Śledztwo wykazało jednak, że nie należała ona do aktora. Marek Bukowski powiedział prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman, ile "kosztowała" go ta afera. Czy brał kiedykolwiek narkotyki? Dlaczego według niego ta sprawa wypłynęła do mediów? Czy w tym czasie stracił propozycje zawodowe? Jak media zachowywały się w stosunku do rodziny aktora? Czy podejrzewa, kto mu podrzucił narkotyki?