prokurator

  Nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą" - zaapelowała aktorka.

  "To jest dalszy postęp torturowania kobiet".

  Mężczyzna został zatrzymany.

  Mężczyzna nie żyje, jego partnerce grozi dożywocie.

  50-letni Marcin Ł. podając się za wysokiej rangi funkcjonariusza tajnych służb, miał oszukać kilka kobiet. Jak poinformował Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Ekipa Kamerzysty, znanego wśród dzieci i młodzieży youtubera, poniżała niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka. Internetowi "twórcy" obiecali 18-latkowi duże pieniądze m.in. za skakanie z balkonu do śmietnika czy wejście do szamba. Łukasz W. oraz dwóch członków jego grupy usłyszało już prokuratorskie zarzuty. Sprawa zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  W połowie lutego na półki księgarni trafiła książka o intrygującym tytule "Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić..." autorstwa byłej prokurator Moniki Całkiewicz oraz dziennikarza Roberta Ziębińskiego. Czy istnieje zbrodnia doskonała?

  Steve V. został oskarżony o fizyczne znęcanie się, zgwałcenie i zabójstwo chłopca. Mężczyzna miał "opiekować się" trzylatkiem pod nieobecność matki. Sąd skazał go na 15 lat więzienia i zobowiązał do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Z takim wyrokiem nie zgadza się jednak prokurator generalny.

  W związku ze sprawą potrącenia rowerzystki prokurator postawił m.in. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym 24-letniemu mężczyźnie z Wągrowca. Zarzuty poplecznictwa usłyszały 4 inne osoby. Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Brzekiniec w Wielkopolsce. Ofiarą była 35-letnia dziennikarka z Chodzieży. Kobieta zginęła na miejscu, a sprawca zdarzenia zbiegł.

  Seksualne wykorzystywanie małoletnich w sopockim klubie "Zatoka Sztuki" ponownie pod lupą prokuratury. Śledczy zbadają niewyjaśnione dotąd wątki tej bulwersującej sprawy. Specjalny zespół powołał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do ujawnienia afery przyczynił się m.in. reporter programu UWAGA! TVN - Tomasz Patora.

  W poniedziałek do szpitala trafił 3,5-letni chłopiec pobity prawdopodobnie przez konkubenta matki. W jakim stanie jest dziecko i na jakim etapie znajduje się śledztwo w tej sprawie? Dziennikarzowi Robertowi Stockingerowi powiedzieli dr Piotr Brzeziński i zastępca prokuratora rejonowego Marcin Licznerski. O karze, jaka grozi za taki czyn, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną.

  W 1977 roku Samantha Geimer miała 13 lat. Marzyła o karierze modelki i aktorki. W tym samym czasie Roman Polański szukał młodej dziewczyny do sesji zdjęciowej. Zaprosił do współpracy właśnie Samanthę. Po sesji doszło do zbliżenia między dziewczyną i reżyserem. Za seks z nieletnią Roman Polański stanął przed sądem. Jak o całej sprawie dowiedziała się matka dziewczyny? Jak ocenia pracę amerykańskiego prokuratora oskarżającego reżysera w 1977 roku? Co napisał do niej Roman Polański w 2009 roku? Czy pamięta, co się stało podczas słynnej imprezy w domu Jacka Nicholsona? Z Samanthą Geimer rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Polski sąd, na wniosek amerykańskiego, ma zdecydować o ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie chcą, by polski reżyser odpowiedział za seks z nieletnią Samanthą Geimer. Czy sąd postanowi o ekstradycji reżysera? Jakie zarzuty postawione są Polańskiemu? Co może wziąć pod uwagę polski sąd? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN adwokatem Zbigniewem Romanem.