Newsy

Ogromne kolejki do szczepień przeciw COVID-19 w majówkę. Rząd zapowiada uruchomienie rezerw

Newsy

TVN24/x-news

Ruszyła akcja "Zaszczep się w majówkę", w ramach której wszyscy chętni na szczepienie przeciw COVID-19, mogą to zrobić w mobilnych punktach. Potrzebne jest jedynie aktywne e-skierowanie. Chętni otrzymują jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Będą dostawy szczepionek w czasie majówki

W pierwszy dzień majowego weekendu, od samego rana do punktów szczepień w wielu miastach ustawiały się długie kolejki chętnych. Na to zainteresowanie odpowiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

- Powoli kończy się pierwszy dzień akcji szczepień na majówkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za sprawną organizację! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze - napisał na Twitterze Dworczyk.

Osoby, które chcą się zaszczepić czekały od świtu przez wiele godzin, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. W Warszawie pojawił się autobus, który stał się "poczekalnią" dla tych, którzy stali w kolejce.

"Zaszczep się w majówkę". Kto i gdzie może się zaszczepić?

Mobilne punkty szczepień - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Adresy i godziny otwarcia mobilnych punktów znaleźć można na stronach urzędów wojewódzkich. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Zobacz wideo: Limity się wyczerpują, zamykają kolejki chętnych. Od trzeciej nad ranem stali, by się zaszczepić

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości