Newsy

W weekend lepiej mieć przy sobie gotówkę. Banki planują ograniczenia w dostępie do usług

Newsy

Moment RFOscar Wong/Getty Images

Klienci takich banków, jak Santander Bank Polska, BNP Paribas oraz Credit Agricole w najbliższych dniach mogę mieć utrudniony dostęp do aplikacji czy bankowości elektronicznej. Jakie ograniczenia mogą jeszcze wystąpić i kto powinien mieć przy sobie gotówkę?

Weekendowe problemy z dostępem do banku

Santander Bank Polska

W piątek od godziny 23.00 do godziny 7.30 w sobotę klienci nie zalogują się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Blik, przelewy natychmiastowe, Kantor Santander i Przelew24 zostaną wyłączone nieco wcześniej, bo o godzinie 22.00. Według zapewnień przedstawicieli Santander Bank Polska "karty i bankomaty będą działać".

BNP Paribas

W piątek od godziny 22.00 do godziny 23.59 niedostępne będą systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host. Powodem planowanych utrudnień są prace serwisowe.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 10.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej. To jednak nie koniec utrudnień w najbliższy weekend. W sobotę od godziny 22.00 do godziny 3.00 w niedzielę nastąpi przerwa w dostępie do aplikacji mobilnej.

Zobacz także: Będą nowe nominały? Zobacz wideo na stronie TVN24

Bank BPS

W sobotę w godzinach 12.40-20.30 z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej e25.

Credit Agricole

W sobotę od godziny 23.00 do godziny 9.00 w niedzielę niedostępne będą serwisy: CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), chatbot, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik.

- W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy – czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, w nocy z sobotę na niedzielę, od północy do 2.00, mogą występować chwilowe utrudnienia w korzystaniu ze stron Credit-agricole.pl.

- Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej – radzą przedstawiciele Credit Agricole. Jednocześnie wskazali, że karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie.

-Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę – dodali.

Utrudniony dostęp do banku. Kto jeszcze może mieć kłopoty?

Bank Pocztowy

W niedzielę od godziny 3.00 do godziny 7.00 będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których może wystąpić brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Ponadto w najbliższy wtorek, w godzinach 4.00-5.00, będą prowadzone prace administracyjne, w trakcie których wystąpi brak możliwości dokonania transakcji kartami w internecie z usługą 3D Secure.

Nest Bank

W nocy z poniedziałku na wtorek, od godziny 0.30 do 3.00, klienci nie będą mogli się zalogować do serwisu internetowego i aplikacji. W tym czasie będą prowadzone prace serwisowe.

Toyota Bank

W sobotę, w godzinach 15.00-18.00, odbędą się prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. - W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usług tzw. szybkich płatności – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Toyota Bank.

Więcej newsów czytaj na stronie tvn24.pl.

Zobacz wideo: Gdzie na szybko pożyczyć pieniądze?

Zobacz także:

Wiosną odbędzie się spis powszechny. Za odmowę odpowiedzi grozi wysoka grzywna

Pchał autobus w Warszawie, a nagranie z jego udziałem stało się hitem internetu. "To był drobiazg"

Polska aplikacja pokazuje tajniki lądowania łazika na Marsie. "Możemy odtworzyć misję we własnym domu"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości