Newsy

Byli pierwszym małżeństwem z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii. Po 25 latach rozdzieliła ich śmierć

Newsy

Kwiat i świeca

Tommy i Maryanne Pilling poznali się na początku lat 90. XX w., kiedy razem pracowali na stołówce w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Między dwójką szybko zaiskrzyło i już dwa lata później stali na ślubnym kobiercu będąc tym samym pierwszym małżeństwem z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii.

Tommy Pilling był pierwszym takim mężem

Zakochani byli małżeństwem przez 25 lat. Wspólne życie przerwała śmierć Tommy’ego. W grudniu ubiegłego roku został hospitalizowany z powodu infekcji płuc. Jak poinformował w kolejnych dniach "The Guardian", mąż Maryanne zakaził się koronawirusem. Niestety nie udało mu się wygrać walki z chorobą. O jego śmierci poinformowała kilka dni później szwagierka na oficjalnym profilu Tommy’ego i Maryanne na Facebooku.

- Nasz piękny Tommy odszedł w pokoju 1.1.2021 r. po walce z COVID-19. Mój kochany Tommy pozostanie w moim sercu na zawsze. (…) Dziękuję za uszczęśliwienie Maryanne i za bycie najlepszym wujkiem, o jakiego moje dzieci mogły prosić – czytamy.

Małżeństwo z zespołem Downa i 25-letnim stażem

Ślub Tommy’ego i Maryanne był głośnym wydarzeniem na Wielkiej Brytanii. Na przyjęciu bawiło się 250 osób. Zgodnie z niepisaną tradycją panna młoda miała na sobie wymarzoną suknię ślubną w kolorze białym. Pan młody również postawił na klasykę, czyli ciemny garnitur.

Rodzina Maryanne od początku wspierała jej związek z Tommy’m. Przyszła teściowa pomogła nawet Pillingowi w kupieniu pierścionka zaręczynowego.

Para mieszkała we własnym mieszkaniu naprzeciwko domu rodzinnego Maryanne w miejscowości Southend-on-Sea. Wspólnie uwielbiali grać w kręgle, oglądać filmy i gotować. Nie byli w pełni samodzielni, dlatego każdego dnia pomagali im najbliżsi. Dodatkowym utrudnieniem była choroba Tommy’ego. Kilka lat temu zdiagnozowano u niego demencję. Jako wyraz troski i miłości Linda Newman nieoficjalnie adoptowała męża swojej córki.

Tommy i Maryanne Pilling udowodnili, że wbrew wielu opiniom osoby z zespołem Downa potrafią stworzyć szczęśliwy, długoletni związek małżeński.

Zobacz także: 18-letnia modelka z zespołem Downa trafiła na okładkę włoskiego Vogue’a:

>>> Zobacz także:

Wielki finał programu "Usłyszcie nas". Przemek Kossakowski: "Mamy do czynienia z wszelkimi formami odrzucenia"

Pozytywna rodzina "Dzieciaków Cudaków". Jak wygląda codzienność osób z zespołem Downa?

Filip Walecki, młody i dzielny sportowiec z zespołem Downa, który przeczy wszelkim stereotypom

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: Today.com/profil Tommy’ego i Maryanne na Facebooku

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości