Newsy

Sukces młodych perkusistów. Pokonali 1400 uczestników podczas konkursu w Los Angeles

Newsy

Benjamin Gleń, Karol Kasperski oraz ich nauczyciel Jarosłav Stambulsky zdobyli główną nagrodę na międzynarodowym konkursie talentów w Los Angeles. O młodych muzykach zrobiło się naprawdę głośno - i to nie tylko za sprawą ich instrumentów. Jak wspominają udział w konkursie?

Dancing Drums, czyli perkusiści z Zamościa

Rytmiczne uderzenia, głębokie dźwięki bębnów i 5 miesięcy przygotowań. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego I i II stopnia pokonali 140 zespołów złożonych z 1400 osób z całego świata, biorąc udział w konkursie International Talents Awards w Los Angeles.

W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem zdradzili, dlaczego zdecydowali się na naukę gry na tym wymagającym instrumencie. - Kiedy rozpoczynałem naukę w szkole pierwszego stopnia, wydawało mi się, że perkusja jest najlepsza. Najbardziej współczesna - zdradził Benjamin Gleń.

International Talents Awards w Los Angeles

Konkurs, w którym zwyciężyli młodzi muzycy, nie jest ich pierwszym sukcesem na koncie. Dancing Drums zdobywało nagrody na rozmaitych konkursach, w tym także międzynarodowych. Jednak ich apetyt na nagrody pozostawał nienasycony, więc gdy natrafili na ogłoszenie o konkursie, nie wahali się ani chwili, by wziąć w nim udział. Walka była kilkuetapowa, a zmagania oceniało 8-osobowe jury.

Nauczyciel i równocześnie kolega z zespołu podkreślił, że grający w nim Benjamin i Karol mają prawdziwy talent.

To bardzo zdolne chłopaki. Dali radę to zagrać

- powiedział.

Dynamiczne dźwięki wybijane na płycie renesansowego rynku w Zamościu tworzyły niezwykły mariaż tradycji i nowoczesności, dając jasno do zrozumienia, że o Dancing Drums usłyszymy jeszcze nie raz w przyszłości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Agnieszka Kaczorowska o prezentach dla kobiet w ciąży. Ma konkretne pomysły

Karolina Szaciłło opowiedziała o swojej walce z nałogami. "Dopiero pijana zaczynałam czuć, że jestem coś warta"

Rockowy styl Beaty Kozidrak. Poprzez ubrania gwiazda podkreśla swoją osobowość

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości