Newsy

Rozpędzony samochód omal nie wjechał w dziecko na pasach. Policja: "O włos od tragedii". Zobacz wideo

Newsy

Rodzina przechodziła przez przejście dla pieszych. Pędzące auto wyprzedziło kolumnę samochodów i niemal otarło się o znajdującego się na pasach chłopca na hulajnodze. Dramatycznie wyglądająca scena rozegrała się w Rędzinach na Śląsku. Nagranie, które zarejestrowała kamera monitoringu, jest przerażające. Kierowcy grozi 5 lat więzienia.

Rędziny: kierowca wyprzedzając na pasach prawie wjechał w dziecko

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu odpowie kierowca, który w Rędzinach koło Częstochowy z dużą prędkością wyprzedzał kolumnę samochodów na przejściu dla pieszych i omal nie wjechał w będące na nim dziecko.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na drodze krajowej numer 91. W środę 9 czerwca policja poinformowała o ustaleniu, a następnie zatrzymaniu kierowcy, który wykonał niebezpieczny manewr. Opublikowała też film z kamer monitoringu, które zarejestrowały zajście. Jak podkreślają mundurowi, było o włos od tragedii.

Śląsk. Rozpędzone auto zahacza o dziecko na hulajnodze

Na filmie widać, jak pirat drogowy, mimo podwójnej linii ciągłej, wyprzedza cztery samochody zwalniające przed przejściem, na które wchodziło kilka osób. O centymetry minął chłopca z hulajnogą. Na pasach były też dwie dorosłe osoby. Jedna z nich w przewoziła dziecko w rowerowym foteliku.

- Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka (...) Kierujący, swoim zachowaniem, naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty - podała częstochowska policja.

Jak się okazało, zatrzymany - 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego - nie ma uprawnień do kierowania samochodem i już wcześniej był karany za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Zobacz nagranie:

Rędziny. Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych

- Ze wstępnych ustaleń postępowania wynika, że kierujący samochodem Rafał K. przekraczając znacznie dopuszczalną prędkość wyprzedzał samochody przed przejściem dla pieszych, w wyniku czego stworzył realne zagrożenie dla pieszych przechodzących przez przejście. Rafał K. przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – informował Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Więcej informacji na TVN24.

Zobacz też:

Lekarze odesłali rodzącą ze szpitala, dziecko przyszło na świat w łazience. "Dziewczynka nie oddychała"

Rewolucja w podróżowaniu. Gdzie można spędzić wakacje? "Wreszcie świat się dogadał, jak i gdzie mamy jeździć"

Konie znikną z trasy nad Morskie Oko? W Tatrzańskim Parku Narodowym pojawił się nowy pomysł, nadal budzący wątpliwości

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości