kierowca

  Bohaterskie zachowanie mężczyzny zostanie nagrodzone.

  "Mówimy o kradzieży tożsamości".

  Co grozi za to chłopcu?

  "Widziałam w jego oczach szał".

  Zniekształcenia mogą przybierać różne formy.

  To nie było jedyne przewinienie, jakiego dopuściła się kobieta.

  Choć ma dopiero 18 lat, Piotr Wiśnicki już dziś nazywany jest przez ekspertów następcą Roberta Kubicy.

  Śmiertelnie niebezpieczną decyzję podjęli kierowca i nauczycielka. Sprawą zajęła się prokuratura.

  Ewa Kośnik zaczynała dwa lata temu, a już należy do czołówki w tym sporcie.

  Kobieta nie nadaje się do prowadzenia samochodu ciężarowego? Ten stereotyp śmiało przełamują polskie truck girls, które spełniają się, przemierzając setki kilometrów.

  Na czym polega akcja "Kobiety za kółko"?

  Okazało się, że ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Co mu za to grozi?

  Sprawa zbulwersowała mieszkańców i internautów.

  Niedwuznaczne propozycje i molestowanie. O agresji w przewozach zamawianych przez aplikację opowiedziało reporterom programu Uwaga! TVN kilka młodych kobiet. Ich relacje są wstrząsające.

  Kolejny raz robisz kółko wokół sklepu, bloku lub biurowca? Masz dość wiecznego szukania miejsca parkingowego? Firma Emitel postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom kierowców i ułatwić im jazdę po mieście. Parkowanie nigdy nie było tak łatwe jak teraz. 

  Michał Rukawisznikow z wykształcenia jest nauczycielem, ale swoją przyszłość związał z odpadami komunalnymi. "Magister w śmieciarce"? Skąd ten pomysł na życie?

  Mężczyzna usłyszał zarzuty.

  Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które ułatwią mu podróżowanie autem zimą. Rajdowy duet Jarosław i Marcin Szeja przygotowali zestaw akcesoriów, które pomogą rozwiązać problem zamarzniętych szyb czy też przyspieszą odśnieżanie samochodu.

  Szczególnie teraz, gdy mamy w Polsce rekordowe ceny paliwa, kierowcy szukają sposobu, by zaoszczędzić. Świetnym patentem na zmniejszenie wydatków jest jazda defensywna. Stosowanie się do kilku zasad, pomoże w redukcji kosztów. Co należy zrobić?

  Osoby, które nie dostosują się do przepisów, stracą uprawnienia i nie będą mogły prowadzić samochodów.

  Policja poszukuje świadków wypadku oraz kierowcy auta, który w Sejnach potrącił kobietę na pasach i odjechał z miejsca zdarzenia.

  Skuteczniejsza walka z niebezpiecznymi kierowcami na drodze - taki jest główny cel zmienionych przez rząd przepisów. Przewidują one m.in. podwyższenie maksymalnej grzywny do 30 tys. zł, uzależnienie wysokości składki OC od liczby punktów karnych, kasowanie ich po 2 latach, a także zaostrzenie kar za prowadzenie auta po pijanemu. Sprawca śmiertelnego wypadku będzie płacił rentę dla bliskich ofiary.

  Kierowca karetki transplantacyjnej, pan Bogusław, opisał trudny przejazd karetki z pacjentką. Kierowcy nie tworzyli korytarza życia, musiał też wyłamać szlaban na trasie. - To była droga przez mękę - podkreślił w rozmowie z redakcją Kontakt 24.

  Klapki i japonki to obuwie, na które latem decydujemy się najczęściej. W upalne dni sprawdzają się doskonale, bo są lekkie, przewiewne i wygodne, a w tym sezonie także wyjątkowo modne. Czy mogą sięgać po nie także kierowcy? Czy prowadzenie auta w klapkach czy japonkach jest bezpieczne? W niektórych przypadkach można dostać nawet 500 zł mandatu i sześć punktów karnych.

  Sobiesław Zasada to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Choć w styczniu obchodził 91. urodziny nie zamierza rezygnować ze swoje pasji. Kierowca wrócił właśnie z rajdu Safari. Skąd czerpie siłę do jazdy? Czy zamierza wystartować w kolejnych rajdach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Wraz z wprowadzeniem nowych blankietów prawa jazdy powstał obowiązek wymiany dokumentów. Aktualne blankiety wydawane są ze wskazanym terminem ważności. Czy to oznacza, że kierowcy, którzy otrzymali uprawnienia na czas nieokreślony stracą je po wskazanym czasie?

  Rodzina przechodziła przez przejście dla pieszych. Pędzące auto wyprzedziło kolumnę samochodów i niemal otarło się o znajdującego się na pasach chłopca na hulajnodze. Dramatycznie wyglądająca scena rozegrała się w Rędzinach na Śląsku. Nagranie, które zarejestrowała kamera monitoringu, jest przerażające. Kierowcy grozi 5 lat więzienia.

  Rafał Sonik jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich rajdowców. Kierowca wyrusza właśnie w kolejny wyścig, tym razem do Kazachstanu. Jak znosi rozłąkę z rodziną? Jakie ma plany na przyszłość?

  Przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów, rozmawianie przez telefon za kierownicą –wszyscy doskonale wiedzą, że za takie zachowanie, należy liczyć się z mandatem. Natomiast insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, opowiedział w Dzień Dobry TVN o nietypowych wykroczeniach, za które możemy zostać pouczeni, a nawet zapłacić mandat.

  Wojciech Galeński na co dzień pracuje jako kierowca autobusu. Po godzinach spełnia obywatelski obowiązek - walczy ze źle parkującymi kierowcami. Co kryje się za jego misją?