Newsy

Pogoda w weekend. Czy nadal będzie burzowo?

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda w weekend (26-27 czerwca 2021 r.) będzie zmienna. Sobota z przelotnymi opadami deszczu i burzami, a niedziela bardziej stabilna. Temperatura maksymalna od 20 do 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty. Nocami będzie już chłodniej.

Pogoda w sobotę, 26.6.2021 r.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, na wschodzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, miejscami na południowym wschodzie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 22 do 25 st. C; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

- W sobotę nie spodziewamy się już gwałtownych burz, ale te mniej silne nadal mogą się lokalnie pojawić - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w niedzielę, 27.6.2021 r.

W niedzielę sucho ma być na całym obszarze kraju. Temperatura wahać się będzie od 22 st. C w Koszalinie do 28 st. C w Gorzowie Wielkopolskim. W Gdańsku temperatura wyniesie 25 st. C, w Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu - 26 st. C, a w Poznaniu - 27 st. C. Zachmurzenie w większości kraju będzie małe lub umiarkowane.

>>> Zobacz także:

Uwaga na burze z gradem. IMGW wskazał, gdzie będzie niebezpiecznie

Woda dla pracowników w upały. Czy firma powinna ją zapewnić również osobom pracującym zdalnie?

Łowcy burz i tornad radzą co robić, gdy zaskoczy nas ulewa: "Odkładamy parasolki"

Autor: Iza Dorf

Źródło: IMGW/PAP

Pozostałe wiadomości