Newsy

Pogoda w środę: znowu upał i burze. Na termometrach nawet 30 stopni C

Newsy

Aktualizacja:

Jaka będzie pogoda w środę, 30.06.2021 r.? Synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura maksymalna od 23 do 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda w nocy z wtorku na środę, 29/30.06.2021 r.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od południowego zachodu wzrastające do dużego. Na południu i zachodzie przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm, lokalnie na południowym zachodzie do 30 mm. Temperatura minimalna na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od 13 do 16 st. C, na pozostałym obszarze od 17 do 19 st. C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w środę, 30.06.2021 r.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, gdzieniegdzie również z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie kraju oraz na Półwyspie Helskim i Podhalu od 23 do 26 st. C, na pozostałym obszarze od 28 do 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni skręcający w kierunku zachodnim. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie, 30.06.2021 r.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe również burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

>>> Zobacz także:

Jak się zachować, kiedy burza złapie nas na otwartej przestrzeni? Czy używanie telefonu jest bezpieczne?

Czy w czasie upałów powinniśmy się szczepić? Specjalista chorób zakaźnych wyjaśnia

Jak skutecznie nawodnić organizm? 5 domowych sposobów

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości