Newsy

Pogoda na piątek: będzie ciepło, ale bez upałów. A jaki czeka nas weekend?

Newsy

W piątek będzie ciepło, ale deszczowo. Nie zabraknie też burz - zwłaszcza na południu Polski. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr może wiać nawet do 70 km/h. Jaka czeka nas pogoda w przededniu weekendu?

Jak informuje IMGW, północna Europa jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Zatoką Botnicką. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują słabe układy wyżowe z centrami nad Morzem Śródziemnym, Morzem Czarnym i Atlantykiem. Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko początkowo, na południowym wschodzie, zaznacza się wpływ zatoki i chłodnego frontu, związanych z niżem znad Zatoki Botnickiej. Napływa powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na piątek, 30 lipca 2021 r.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st.C, 14 st.C na północy oraz obszarach podgórskich do 17 st.C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu przelotnych opadów deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny miejscami także burze, którym może towarzyszyć grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st.C, 25 st.C na północy i zachodzie do 26 st.C, 28 st.C na południu i wschodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 22 st.C do 25 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 65 km/h.

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Pogoda na weekend 31 lipca - 1 sierpnia 2021 r.

W sobotę na północy i wschodzie należy spodziewać się przelotnego deszczu. Wystąpią także burze z opadami rzędu 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Niedziela upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Więcej informacji o pogodzie w TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości