Newsy

Pogoda w czwartek: miejscami możliwy grad

Newsy

Pogoda w czwartek, 24.06.2021 r. będzie burzowa. Prognozowane opady od 10 mm do 30 mm. Nadal ma utrzymywać się bardzo wysoka temperatura, sięgająca nawet 33 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany.

Prognoza pogody na czwartek, 24.06.2021 r.

Jak informuje IMGW, pogodę nad kontynentem nadal kształtuje płytki niż z ośrodkami nad Finlandią, Litwą i Węgrami. Klin Wyżu Azorskiego sięga przez Wyspy Brytyjskie po Skandynawię, a na wschodzie kontynentu nadal dominuje wyż. Obszar Polski jest w polu obniżonego ciśnienia. Od zachodu kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny poprzedzony strefą zbieżności. Za frontem napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przed frontem zalega gorąca i wilgotna masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w nocy z środy na czwartek, 23/24.06.2021 r.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie także z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie burze, początkowo możliwy grad, jedynie na północnym zachodzie bez opadów. W drugiej połowie nocy burze możliwe są także na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie i miejscami na południu od 10 mm do 20 mm. Nad ranem w dolinach Karpat możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st., 13 st. C na zachodzie i Pomorzu, około 17 st. C w centrum, na północnym wschodzie i na Podhalu, do około 21 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych lub zmienny, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

Pogoda w czwartek, 24.06.2021 r.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na Pomorzu i zachodzie, około 28 st. w centrum, do 30 st., 33 st. C na wschodzie; najchłodniej nad morzem, około 21 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, miejscami przejściowo skręcający na kierunki południowe, w czasie burz w porywach do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie, 24.06.2021 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Możliwy grad. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

>>> Zobacz także:

Opalanie po szczepionce przeciw COVID-19. Dermatolog: "Polecałbym unikanie słońca"

Wakacje 2021 w Polsce i za granicą - gdzie taniej? Porównanie cen jest zaskakujące

Użądlenie pszczoły – jak sobie z nim radzić? Jakie są objawy alergii na pszczeli jad?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości