Newsy

Pogoda na tydzień 14-20 czerwca. Nadciąga fala upałów. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza

Newsy

Aktualizacja:
Mikroman6/Getty Images

Pogoda na rozpoczynający się tydzień zapowiada się bardzo obiecująco. Przed nami upalne dni. Po chwilowym ochłodzeniu w Polsce znowu będzie gorąco i to jeszcze tak, jak w tym roku nie było. W którym mieście będzie najcieplej?

Weekend 11-13 czerwca jest wyjątkowo chłodny, ale to nie oznacza, że niskie temperatury i deszcze zostaną z nami na dłużej. Przed nami bardzo gorący tydzień

Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Upały nad Polską

Już w poniedziałek 14 czerwca termometry zaczną pokazywać coraz więcej kresek. Dwa dni później nad Polskę mają dotrzeć upały prosto z Afryki. Według synoptyków najcieplej będzie w czwartek, 17 czerwca. Tego dnia temperatury na zachodzie kraju mogą sięgnąć nawet 34 st. Celsjusza.

Nagła zmiana pogody może odbić się przelotnymi burzami. Te zapowiadane na są na koniec tygodnia. Wówczas temperatury nieco spadną, ale tylko na chwilę. W Polsce szybko znów zrobi się upalnie, a 25 czerwca temperatury mają wahać się od 34 do nawet 36. st. Celsjusza.

Prognoza pogody na tydzień 14-20 czerwca

Już w poniedziałek 14 czerwca zacznie robić się coraz cieplej. Od 21 st. C w Suwałkach, przed 23 st. w Warszawie, aż po 26 st. w Szczecinie. Mimo wakacyjnych temperatur w całym kraju będzie dość pochmurna.

Wtorek 15 czerwca przyniesie przelotne opady głównie na północy kraju, w tym w Suwałkach i Gdańsku, ale również w Poznaniu. Temperatury nadal letnie, nie zejdą poniżej 20 st. C.

Środa 16 czerwca to prawdziwy powrót lata. Najgoręcej będzie we Wrocławiu, tam termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Najchłodniej w Gdańsku, bo tylko 20 st. C. W całym kraju będzie jednak słonecznie i bezchmurnie.

Prawdziwy przełom przyjdzie w czwartek, 17 czerwca. To wtedy termometry pierwszy raz tej wiosny wskażą 30 st. C. Po raz kolejny najcieplej będzie we Wrocławiu. Niewiele chłodniej w Szczecinie i Poznaniu, tam możemy spodziewać się 29 st. C.

Pogoda na weekend 18-20 czerwca

Weekend również zapowiada się bardzo upalnie. W całym kraju ma być słonecznie, jedynie gdzieniegdzie może zagrzmieć. W Krakowie i Warszawie termometry będą oscylowały w granicach 29 st. C i 30 st. C. W sobotę, 19 czerwca, we Wrocławiu może być nawet 32 st. C.

Dobrze już teraz pomyśleć o tym, żeby spędzić ten weekend za miastem i wypocząć na świeżym powietrzu. Może nad wodą? Wiemy, w których jeziorach woda jest najcieplejsza:

Oto najcieplejsze jeziora w Polsce. Temperatura wody wyższa niż w Bałtyku nawet o kilka stopni

Zobacz też:

Nie żyje Witold Kieżun. Powstaniec Warszawski miał 99 lat

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. "Skala potrzeb nas zaskoczyła"

Eksperci: wstrząs anafilaktyczny nie zawsze jest prawidłowo rozpoznawany, szczególnie u dzieci

Zobacz wideo: Kremy z filtrem UV są jedną z najważniejszych rzeczy na plaży

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości