upały

  Pogoda na piątek 26 sierpnia 2022 roku

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. W części kraju spodziewane są burze z gradem. Dodatkowo towarzyszyć nam będą upały. 

  W ocenie synoptyków w najbliższych dniach pogoda nie da nam wytchnienia. Będzie bardzo gorąco, do tego w wielu regionach kraju mogą pojawić się burze. Niewykluczone, że będą im towarzyszyć opady gradu. Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna.

  Jaka jest prognoza pogody na poniedziałek 20 sierpnia 2022? W większej części kraju spodziewane duże zachmurzenie, możliwe także burze. Przez

  Fala upałów wciąż trwa. Gorące i wilgotne masy powietrza przesuwają się nad Polską. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami, a także burzami z gradem. Niemal cała Polska objęta została ostrzeżeniami drugiego stopnia. Gdzie obowiązują?

  Jaka jest pogoda w czwartek 18 sierpnia 2022 roku? Fala upałów wciąż się utrzymuje. W związku z tym w całej Polsce będzie gorąco, a do tego miejscami mogą pojawić się gwałtowne burze. W kolejnych dniach możliwe jest jednak ochłodzenie. 

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółte ostrzeżenia dla dwóch województw. Oznacza to, że w tych regionach można spodziewać się wysokich temperatur. Gdzie można spodziewać się upałów?

  Wszystko wskazuje na to, że upały opuściły Polskę tylko na chwilę. Z szacunków meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że bardzo wysokie temperatury będą nam dokuczać już w środę i czwartek. Niewykluczone, że IMGW wyda alerty przed upałami. W których regionach Polski pogoda będzie szczególnie groźna?  

  Nad Polskę znów napływa gorące powietrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pomarańczowe ostrzeżenia dla 15 województw. Gdzie będą upały w czwartek 4 sierpnia?

  Choć lipiec żegna nas nie najlepszą pogodą, to w sierpniu ponownie czeka nas fala trudnych do zniesienia upałów. W ocenie meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niewykluczone, że temperatura w drugim miesiącu wakacji będzie wyższa od normy wieloletniej i zostaną pobite maksymalne rekordy temperatury. Jaką pogodę przyniesie nam sierpień?

  Ciepłe, letnie dni to czas, na który z utęsknieniem czekamy przez kilkanaście miesięcy w roku. Gdy jednak nadchodzą prawdziwe upały, utrudniają nam aktywność i odpoczynek, stają się męczące i uciążliwe. Co zrobić, by chociaż wieczorami odetchnąć i zapewnić sobie komfortowy sen? Zdradzamy przydatny trik.

  Wisła wysycha - z jej dna wynurzają się kamienie i wysepki, a w wielu miejscach można zobaczyć jej piaszczyste dno. Niewiele brakuje do pobicia rekordu najniższego poziomu wody w największej polskiej rzece. Wędkarze informują o śniętych rybach, a część promów zawiesiła kursowanie. 

  W czasie upałów w

  Gdy termometry wskazują ponad 30°C, wiele osób poszukuje pomysłów na to, jak skutecznie się ochłodzić. W takich okolicznościach najprostszym rozwiązaniem wydaje się zimny prysznic. Niestety to nie najlepszy wybór,.

  Jaka będzie pogoda w piątek, 22 lipca. Po bardzo gorącym czwartku czeka nas kolejny ciepły dzień. Termometry znowu przekroczą trzydziestą kreskę, do tego w niektórych regionach kraju należy spodziewać się przelotnych opadów i burz. Sprawdź prognozę pogody.

  Kiedy upał doskwiera chętnie otwieramy okna, aby poczuć chociaż delikatny podmuch wiatru. Jednak chociaż intuicja podpowiada nam, aby tak zrobić, to może nie być najlepsze rozwiązanie. Czy zatem można otwierać okna i wietrzyć mieszkania w upały?

  Przed nami kolejne upalne dni. W tym czasie musimy szczególnie pamiętać o nawodnieniu organizmu. Tylko, który napój wybrać, by skutecznie ugasić pragnienie? Oto propozycje internautów.

  Zniekształcenia mogą przybierać różne formy.

  Do Polski dotarła zapowiadana od dłuższego czasu fala upałów. W ocenie synoptyków w najbliższych dniach na termometrach zobaczymy nawet 36 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura może być niebezpieczna dla życia i zdrowia, dlatego zdecydowano się wydać ostrzeżenia przed upałem. W pięciu województwach będą obowiązywać alerty - trzeciego - najwyższego stopnia. 

  Afrykańskie powietrze przyniesie ciepło.

  Przed nami kolejne fale upałów, a wraz z nimi pojawiające się pytania, jak sobie z nimi radzić. Wszycy wiemy, że przede wszystkim naley pilnować odpowiedniej ilości przyjmowanych płynów. Jednak co najlepiej jeść w lato? 

  Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe dni. Eksperci przewidują, że przedostatni tydzień lipca może okazać się wyjątkowo upalny.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek 18 lipca? Zdaniem synoptyków dzień będzie ciepły, ale jeszcze nie upalny. Na zachodzie kraju do 28°C. Tylko na północy i wschodzie temperatury będą niższe, tam około 21°C. Sprawdź prognozę pogody.

  Bardzo wysokie temperatury są niebezpieczne dla zdrowia i życia. W upały częściej dochodzi do omdleń, odwodnienia czy przegrzania organizmu. Na tym jednak nie koniec. Lejący się z nieba żar wpływa również na powietrze.

  Aktorka podała przepis na pyszne i lekkostrawne danie.

  Bardzo ciepłe lata sprawiają, że coraz chętniej montujemy klimatyzację w domach, czy mieszkaniach. Choć urządzenie pomaga przetrwać naprawdę upalne dni, to nie zawsze korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

  Porozmawialiśmy o tym z fizykiem atmosfery dr Aleksandrą Kardaś.

  Zobacz, za co grozi kilka tysięcy złotych kary.

  Napój idealnie sprawdza się w upały, a do tego jest przepyszny. Oto prosty przepis.

  Termometry w ostatnich dniach pokazują wartości, które skutecznie zniechęcają nas do wychodzenia z domu. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych.