Newsy

Dwie Polki na podium Mistrzostw Świata we wspinaczce. 20-latka zaskoczyła wszystkich

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch

Aleksandra Mirosław, która zrobiła furorę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, stanęła na podium Mistrzostw Świata we wspinaczce. Zaskoczeniem było jednak to, że zakończyła zawody z brązowym medalem na szyi. Złoto zostało jednak w Polsce - zdobyła je Natalia Kałucka.

Natalia Kałucka mistrzynią świata

Finał Mistrzostw Świata we wspinaczce był dla wszystkich sporym zaskoczeniem. Wydawało się, że Aleksandra Mirosław stanie na podium ze złotym medalem. Polka w półfinale zaliczyła jednak upadek, a szansę na złoto wykorzystała 20-letnia Natalia Kałucka z czasem 7.07 sekundy.

W finale Kałucka zmierzyła się na ściance z Rosjanką, Julią Kapliną. Przeciwniczka odpadła jednak ze ściany, Kałucka zdobyła więc złoty medal Mistrzostw Świata we wspinaczce.

Niedosyt Aleksandry Mirosław

27-letnia Aleksandra Mirosław posiada już rekord świata zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (6,84 s). Udało jej się także uzyskać dwa złote medale na Mistrzostwach Świata 2021. Niefortunny upadek sprawił jednak, że straciła szanse na złoto w finale.

Na podium stanęła, ale "tylko" z brązowym medalem. Polka na co dzień trenuje, studiuje i pracuje jako szkolna wuefistka.

Zobacz wideo: Aleksandra Mirosław – nadzieja na polski medal w Tokio

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Pozostałe wiadomości