Newsy

Z tego lotniska w Polsce nie polecisz do Dublina i Londynu. Na ile tygodni wstrzymano połączenia rejsowe?

Newsy

fot. Jevgenij Kulikov/Getty Images

Od poniedziałku przez co najmniej dwa tygodnie z łódzkiego lotniska nie będzie latał żaden pasażerski samolot rejsowy. Ma to związek z zawieszeniem przez Ryanaira połączeń do Anglii i Irlandii z powodu wprowadzonego w tych krajach lockdownu.

Lotnisko w Łodzi bez połączeń rejsowych

Niskokosztowy przewoźnik był w ostatnim czasie jedynym operatorem, który realizował regularne pasażerskie połączenia z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Latał z Łodzi do Dublina w Irlandii oraz Londynu Stansted i East Midlands w Anglii. Od 12 listopada te połączenia są jednak sukcesywnie zawieszane z powodu lockdownu obowiązującego w tych krajach. Ostatni samolot do East Midlands odleci w poniedziałek, co oznacza, że łódzkie lotnisko pozostanie bez regularnych połączeń.

To decyzja Ryanaira, który z powodu sytuacji na Wyspach Brytyjskich zawiesza większość połączeń do tych krajów z lotnisk w Polsce i Europie. Zostaniemy bez rejsowych lotów przez dwa tygodnie, bo 2 grudnia ma zostać przywrócone połączenie do Londynu Stansted, 4 grudnia do East Midlands, a 13 grudnia do Dublina

– powiedziała PAP rzeczniczka łódzkiego lotniska Wioletta Gnacikowska.

Na czas zawieszenia lotów port pozostanie otwarty

Cały czas odbywają się na nim loty szkoleniowe, będzie także przyjmował i obsługiwał samoloty biznesowe, cargo oraz o statusie medical. Rzeczniczka zapewniła, że do tej pory udało się utrzymać pełne zatrudnienie załogi pracującej na lotnisku.

Lotnisko będzie działać, nie będzie jedynie lotów pasażerskich Ryanaira. Wszyscy jesteśmy ofiarami pandemii i mamy nadzieję, że daty powrotu połączeń zostaną utrzymane. Podchodzimy do tego spokojnie, bo wiosenna przerwa w lotach trwała 108 dni

– zaznaczyła Gnacikowska.

W 31 października na lotnisku Berlin-Brandenburg wylądował pierwszy samolot. Otwarcie portu, którego budowa kosztowała pona 7 miliardów euro, zostało opóźnione o 9 lat:

>>> Zobacz także:

Zmarł 16-dniowy noworodek zakażony koronawiursem. Lekarz: "Śmierć nastąpiła nagle"

50 magnetycznych kulek w brzuchu dziecka. Zabawka przyczyną operacji

Nie żyje 13-latka. Dziewczynka wypadła z drugiego pietra opuszczonego budynku

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości