Anglia

  Anglia

  Sytuacja pandemiczna na świecie zmienia się cały czas. W związku z tym większość krajów co tydzień aktualizuje informacje odnośnie tego, kto na jakich warunkach może wjeżdżać turystycznie, pracowniczo lub z powodu rodziny. Najnowsza aktualizacja w Anglii miała miejsce dzisiejszej nocy.

  Od 4 października znacznie uproszczone zostaną zasady wjazdu do Anglii. Jak ogłosił brytyjski minister transportu Grant Shapps, zmianie ulegnie obecny system przyporządkowywania państw do poszczególnych list. Zielona, żółta i czerwona zostaną zastąpione tylko jedną.

  Nottingham to tzw. miasto jaskiń, znane głównie z opowieści o Robin Hoodzie. W aglomeracji tej mieszka aż 670 tysięcy mieszkańców, a na turystów czeka kilka wyjątkowych atrakcji. Sprawdź, co ciekawego można zobaczyć w leżącym w Wielkiej Brytanii mieście Nottingham.

  Federacja Saint Kitts i Nevis to idealny przykład państwa, które – choć jest niewielkie – może wiele zaoferować. To doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek z dala od obleganych kurortów i zatłoczonych plaż. Przed planowaniem podróży warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

  Kumbria to jedno z hrabstw Anglii. Położona jest w północnej części, przy granicy ze Szkocją. Jest to hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne. Kumbria zaliczana jest do największych regionów w Anglii – większe jest tylko North Yorkshire i Lincolnshire. Region ten kusi przede wszystkim niesamowitą przyrodą i klimatem, który pozwala poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

  Wraz z początkiem 2021 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Rozpoczęła się nowa karta w historii nie tylko państwa królowej Elżbiety II, ale także Europy i świata. Co zmieni się w regulacjach, obostrzeniach i zasadach, jakie dotychczas obowiązywały w kontaktach z Wielką Brytanią? Wyjaśniał to w naszym programie Maciej Woroch, wysłannik "Faktów" TVN.

  Hrabstwa w Anglii to nie tylko klasyczne brytyjskie budownictwo i kwieciste doliny. To także jedyne w swoim rodzaju plaże, muzea i architektoniczne świadectwa przeszłości ze słynnym Stonehenge na czele. Co warto zwiedzić w pierwszej kolejności?

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  Jakie cechy musi posiadać szpieg i jak wygląda praca tajnego agenta w dzisiejszych czasach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Charlesa Cumminga, autora książek o tematyce szpiegowskiej, który ma za sobą udział w rekrutacji do MI6, czyli brytyjskiego wywiadu. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji jego najnowszego dzieła "Obcy kraj"?

  Urodził się w Anglii, ale w Polsce mieszka już od 40 lat. Popularność przyniósł mu duet z Anitą Lipnicką. Czemu nagrywał płytę w Anglii, a nie w Polsce? Dlaczego Lipnicka i Porter nie będą już ze sobą współpracować? Gościem Dzień Dobry TVN był John Porter - Brytyjczyk, który pokochał Polskę.

  Cathy Wilson z Anglii była żoną seryjnego mordercy. Bita i maltretowana. Nie sądziła jednak, że jej mąż masowo zabija inne kobiety. W końcu od niego odeszła. Ale o życiu z seryjnym mordercą napisała książkę. Ile ofiar ma na sumieniu Peter Tobin? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z Cathy przez komunikator internetowy.

  "Przepis jest tylko wskazówką, a nie regułą" mówi Kevin Aiston. W kuchni Dzień Dobry TVN Kevin Aiston przygotował: zapiekankę pasterską, angielskie naleśniki oraz fasolkę w sosie pomidorowym na grzance. Smacznego!

  Na scenie Dzień Dobry TVN Janek Samołyk wykonał utwór "Złe czasy". Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Jak wam się podoba?

  Keira Knightley to jedna z najpopularniejszych brytyjskich aktorek młodego pokolenia. Właśnie wystąpiła w filmie muzycznym w którym... śpiewa! Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała z Keirą. Jak aktorka wspomina pracę na planie?

  W Wielkiej Brytanii, gdzie brał udział w półfinale angielskiej edycji „Mam Talent”. Tworzy naturalnej wielkości lalki wzorowane na gwiazdach. Stosowane są do reklam i teledysków. Konrad Kony Czarkowski, lalkarz, był naszym gościem studiu Dzień Dobry TVN. Czym różnią się kukiełka od lalki? Jak wspomina udział w wyspiarskim "Mam Talent"?

  Rita Ora to zdolna piosenkarka i autorka tekstów. Piotr Metz spotkał się z najbardziej rozpoznawalną wokalistką w Wielkiej Brytanii. Jakimi artystami się inspiruje i jakich podziwia? Jak wygląda jej wymarzony dzień?

  Troy to guru świata magii i iluzji. Jest jednym z najpopularniejszych iluzjonistów ulicznych w Wielkiej Brytanii. Kim się inspirował i jak zainteresował się magią? W studiu Dzień Dobry TVN zaskoczył Jolantę Pieńkowską paczką na pozór zwykłych igieł. W jaki sposób je odzyskał? Troy przyczynił się także do zniknięcia Roberta Kantereita! Czy jego także udało mu się odzyskać?

  Jagger niejedno ma imię! Na naszej scenie młodszy brat Micka Jaggera z The Rolling Stones wykonał utwór "Cupboard Love". W w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o spotkaniu z Jimim Hendrixem, o tym, kto namówił go do przyjazdu do Wrocławia, o poezji, o Marlonie Brando i Pierce Brosnanie. Czy kiedykolwiek odczuwał kompleks swojego sławnego brata? Jak często ludzie porównują jego twórczość z twórczością brata?

  W męskiej edycji "Top Model" w Wielkiej Brytanii Tomek Wiśniewski zdobył serca publiczności. O tym, jak marzenia się spełniają Tomek opowiedział w Dzień Dobry TVN. Co zyskał dzięki nagrodzie brytyjskiej publiczności, oprócz sławy? Czy podpisał już życiowy kontrakt? I jaki prezent dał naszym prowadzącym?

  Theo James to przystojniak z filmu "Niezgodna". Film to futurystyczna opowieść o świecie, w którym ludzie podzieleni są na kategorie. Każdemu, kto do nich nie przystaje, grozi niebezpieczeństwo. Czy w brytyjskich szkołach jest miejsce na "falę"? Jak zareagowała sala kinowa, kiedy aktor, na srebrnym ekranie , zdjął koszulkę?