Anglia

  O której godzinie zmarła brytyjska królowa?

  Roczna suczka Izzy i 8-letni Chester połączyli swoje pieskie życia węzłem małżeńskim.

  Wśród 2 tys. ofiar była pacjentka szpitala, w którym pracował.

  "Tragicznie stracił życie".

  W Londynie wystartowały 4-dniowe obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. To najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii - od jej koronacji minęło 70 lat.

  Od czwartku 27 stycznia w Anglii przestały obowiązywać niemal wszystkie restrykcje covidowe. Dlaczego tak się stało? I na jakich zasadach będzie można przekroczyć granicę? W Dzień Dobry TVN o kraju z najmniejszymi w Europie ograniczeniami opowiedziała Anna Senkara.

  Sytuacja pandemiczna na świecie zmienia się cały czas. W związku z tym większość krajów co tydzień aktualizuje informacje odnośnie tego, kto na jakich warunkach może wjeżdżać turystycznie, pracowniczo lub z powodu rodziny. Najnowsza aktualizacja w Anglii miała miejsce dzisiejszej nocy.

  Położony w Anglii w hrabstwie Northumberland około 55 kilometrów na południe od Newcastle zamek Alnwick, to drugi, biorąc pod uwagę wielkość, zamieszkiwany zamek w Anglii.

  Od 4 października znacznie uproszczone zostaną zasady wjazdu do Anglii. Jak ogłosił brytyjski minister transportu Grant Shapps, zmianie ulegnie obecny system przyporządkowywania państw do poszczególnych list. Zielona, żółta i czerwona zostaną zastąpione tylko jedną.

  Nottingham to tzw. miasto jaskiń, znane głównie z opowieści o Robin Hoodzie. W aglomeracji tej mieszka aż 670 tysięcy mieszkańców, a na turystów czeka kilka wyjątkowych atrakcji. Sprawdź, co ciekawego można zobaczyć w leżącym w Wielkiej Brytanii mieście Nottingham.

  Federacja Saint Kitts i Nevis to idealny przykład państwa, które – choć jest niewielkie – może wiele zaoferować. To doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek z dala od obleganych kurortów i zatłoczonych plaż. Przed planowaniem podróży warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

  Pochodzący z Polski piętnastolatek został zabity w Huddersfield na północy Anglii. Policja hrabstwa West Yorkshire zatrzymała już w tej sprawie kobietę i mężczyznę. Obojgu postawiono zarzut morderstwa.

  Kumbria to jedno z hrabstw Anglii. Położona jest w północnej części, przy granicy ze Szkocją. Jest to hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne. Kumbria zaliczana jest do największych regionów w Anglii – większe jest tylko North Yorkshire i Lincolnshire. Region ten kusi przede wszystkim niesamowitą przyrodą i klimatem, który pozwala poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

  Ku zaskoczeniu wszystkich Brytyjczyków, premier Wielkiej Brytanii postanowił niespodziewanie się ożenić. Boris Johnson i Carrie Symonds od 29 maja oficjalnie są małżeństwem. O szczegółach ich uroczystości w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Senkara.

  Sue Stuart-Smith jest psychiatrą i psychoterapeutą, której książka "Kwitnący umysł. Uzdrawiająca moc natury" trafiła na listę najlepszych książek minionego roku stworzoną przez magazyn "Times". Pisarka uchyliła rąbka tajemnicy, zapraszając do swojego ogrodu w Hedfordshire Annę Senkarę.

  Po raz kolejny obraz Banksy'ego pobił rekord. Praca tego wyjątkowego artysty podarowana jednemu z angielskich szpitali została wylicytowana za kilkadziesiąt milionów funtów. Zdobyte dzięki temu środki pójdą na cele charytatywne.

  Młoda kobieta w polskim mundurze wojskowym stoi na angielskiej ulicy. Takie zdjęcie opublikował IPN, prosząc o pomoc w odszukaniu żołnierki. Kim jest dziewczyna uwieczniona na fotografii sprzed 70 lat?

  Rekordowa liczba zakażeń i tysiące pacjentów w szpitalach. W takich warunkach Wielka Brytania wprowadza kolejne obostrzenia. Jak wygląda lockdown w Anglii? O sytuacji panującej w Londynie opowiedział nam Maciej Woroch.

  Wraz z początkiem 2021 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Rozpoczęła się nowa karta w historii nie tylko państwa królowej Elżbiety II, ale także Europy i świata. Co zmieni się w regulacjach, obostrzeniach i zasadach, jakie dotychczas obowiązywały w kontaktach z Wielką Brytanią? Wyjaśniał to w naszym programie Maciej Woroch, wysłannik "Faktów" TVN.

  Od poniedziałku przez co najmniej dwa tygodnie z łódzkiego lotniska nie będzie latał żaden pasażerski samolot rejsowy. Ma to związek z zawieszeniem przez Ryanaira połączeń do Anglii i Irlandii z powodu wprowadzonego w tych krajach lockdownu.

  Hrabstwa w Anglii to nie tylko klasyczne brytyjskie budownictwo i kwieciste doliny. To także jedyne w swoim rodzaju plaże, muzea i architektoniczne świadectwa przeszłości ze słynnym Stonehenge na czele. Co warto zwiedzić w pierwszej kolejności?

  Leicester - angielskie miasto, w którym mieszka 350 tys. ludzi - zostało objęte blokadą. Powód? Szybko wzrastająca liczba nowych zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie. Mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach, a także ponownie zdecydowano o zamknięciu sklepów i szkół.

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  Jakie cechy musi posiadać szpieg i jak wygląda praca tajnego agenta w dzisiejszych czasach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Charlesa Cumminga, autora książek o tematyce szpiegowskiej, który ma za sobą udział w rekrutacji do MI6, czyli brytyjskiego wywiadu. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji jego najnowszego dzieła "Obcy kraj"?

  Urodził się w Anglii, ale w Polsce mieszka już od 40 lat. Popularność przyniósł mu duet z Anitą Lipnicką. Czemu nagrywał płytę w Anglii, a nie w Polsce? Dlaczego Lipnicka i Porter nie będą już ze sobą współpracować? Gościem Dzień Dobry TVN był John Porter - Brytyjczyk, który pokochał Polskę.

  Cathy Wilson z Anglii była żoną seryjnego mordercy. Bita i maltretowana. Nie sądziła jednak, że jej mąż masowo zabija inne kobiety. W końcu od niego odeszła. Ale o życiu z seryjnym mordercą napisała książkę. Ile ofiar ma na sumieniu Peter Tobin? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z Cathy przez komunikator internetowy.

  "Przepis jest tylko wskazówką, a nie regułą" mówi Kevin Aiston. W kuchni Dzień Dobry TVN Kevin Aiston przygotował: zapiekankę pasterską, angielskie naleśniki oraz fasolkę w sosie pomidorowym na grzance. Smacznego!

  Na scenie Dzień Dobry TVN Janek Samołyk wykonał utwór "Złe czasy". Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Jak wam się podoba?

  James Blunt opowiedział naszej dziennikarce o kulcie celebrytów, znaczeniu rodziny, nowej płycie, o prywatności, sztuce, muzyce, oraz o tym, dlaczego kłamie w wywiadach.

  Keira Knightley to jedna z najpopularniejszych brytyjskich aktorek młodego pokolenia. Właśnie wystąpiła w filmie muzycznym w którym... śpiewa! Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała z Keirą. Jak aktorka wspomina pracę na planie?