Newsy

Kiedy wrócą wesela i śluby? Wiceminister zdrowia mówi o wytycznych

Newsy

Pexels/Pixabay

Dobra wiadomość dla przyszłych małżonków. Zgoda na organizację wesel do 50 uczestników - taki zapis pojawi się w kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Limit ten nie dotyczy osób z obsługi. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad dokładnymi wytycznymi w tej sprawie.

Czwarty etap odmrażania gospodarki - organizacja wesel

Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. Limit nie dotyczy osób z obsługi. Taką informację przekazał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Cieszyński podkreślił , że decyzja resortu zdrowia jest związana z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Wiceminister ocenił jako "pozytywną i ulegającą poprawie".

Przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory

- zaznaczył wiceminister Janusz Cieszyński. Jak dodał, trwają prace nad szczegółami.

Nad dokładnymi wytycznymi pracuje Główny Inspektorat Sanitarny. Ministerstwo Rozwoju odbyło też szereg spotkań z branżą weselną, aby osiągnąć porozumienie

- stwierdził wiceszef resortu zdrowia.

Czwarty etap odmrażania gospodarki - kiedy

Wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk powiedziała, że po uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, resort przygotowuje się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki.

Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów

– powiedziała wiceminister Semeniuk.

Jak przekazano w komunikacie, czwarty etap odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki jest planowany na początek czerwca.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości