Newsy

Zgwałcona 12. latka z Boliwii musiała urodzić. Dziecko zmarło

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Interia
Przemoc w stosunku do dziecka

W Boliwii 12-letnia dziewczynka została zgwałcona przez swojego dziadka. Lekarze zalecali przeprowadzenie terminacji ciąży, jednak rodzina się na to nie zgodziła. Dziewczynka była zmuszona urodzić. Dziecko zmarło.

12. latka z Boliwii w ciąży

Tragedia miała miejsce w Boliwii, w mieście Chimore. 12-latka została zgwałcona przez swojego 61-letniego dziadka. Lekarze zalecali aborcję, jednak rodzina się nie zgodziła. Dziewczynka miała błagać o terminację ciąży, mimo to, zmuszona była urodzić dziecko. Rodzina ze względów religijnych nie zgadzała się na przeprowadzenie zabiegu. W Boliwii aborcja jest możliwa do przeprowadzenia w przypadku gwałtu, kaziroctwa bądź zagrożenia życia matki, jednak jedynie do 8. tygodnia. 

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zgwałcona 12-latka z Boliwii urodziła dziecko

W momencie popełnienia nielegalnego czynu, dziewczynka miała zaledwie 11 lat. Gwałtu dokonał jej przyszywany dziadek, więc nie było mowy o kazirodztwie, jednak jak wynika z podanych wiadomości ciąża zagrażała jej zdrowiu. Dziewczynka błagała o wykonanie zabiegu, jednak ze względów religijnych, jej rodzina nie zgodziła się na to. Urodziła wcześniaka poprzez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży, ze względu na stan zagrożenia. Dziecko jednak zmarło po 4 dniach walki w inkubatorze, w czwartek 16 czerwca, odbył się jego pogrzeb.

W związku z sytuacją, Nadia Cruz, Boliwijska rzecznik praw obywatelskich oskarżyła władze oraz personel medyczny o zaniedbania, jakim było niewzięcie pod uwagę stanu zdrowia zgwałconej dziewczynki.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Interia

Źródło zdjęcia głównego: Sinenkiy/Getty Images

Pozostałe wiadomości