Pogoda w poniedziałek. Synoptycy przestrzegają przed trąbami powietrznymi. RBC wysyła alerty

Pogoda w poniedziałek, 20 czerwca 2022 r.
Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 20 czerwca 2022 r.? Jak zapowiadają synoptycy, na terenie całej Polski zachmurzenie będzie duże. Spadnie deszcz, a miejscami grad. Temperatura maksymalna od 18 st. do 30 st. C. Możliwe trąby powietrzne i szkwały. 

Pogoda w poniedziałek, 20.6.2022 r.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie znaczniej chłodniej niż w niedzielę. Na północy termometry maksymalnie wskażą 18 st. C, na wschodzie - 19 st. C, w centrum i na zachodzie ok. 24 st. C. Upalnie pozostanie jedynie na południu - od Śląska po Podkarpacie, gdzie wciąż może być nawet 30 st. C.

W całej Polsce zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu, a towarzyszyć temu będą burze. Miejscami może spaść grad. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, ale w czasie burz porywisty - od 70 km/h do 80 km/h, miejscami do 85 km/h. Powieje z kierunków zachodnich. Nie można także wykluczyć zjawisk ekstremalnych tj. trąb powietrznych oraz szkwałów.

Pogoda w Warszawie, poniedziałek, 20.6.2022 r.

W stolicy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Można się spodziewać deszczu i burz. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywy sięgną nawet do 90 km/h.

Alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

W poniedziałek RBC zaczęło wysyłać ostrzeżenia przed wieczornymi burzami z gradem i silnym wiatrem. - Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy w smsie. Jak napisało TVN Meteo, "wiadomość o takiej treści została wysłana w poniedziałek do osób przebywających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego (powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, leszczyński, Leszno, ostrowski, pleszewski, rawicki, kaliski, Kalisz, kępiński, ostrzeszowski i turecki), mazowieckiego (powiaty: białobrzeski, garwoliński, grodziski, grójecki, kozienicki, lipski, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński, żyrardowski)". 

Zobacz także:

Autor: Izabela Dorf

Źródło: TVN Meteo, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wewiorski/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości