burza

  Według definicji figurą Lichtenberga są przypominające rozgałęzione drzewo wzory powstające na skutek przepływu prądu przez słabo przewodzący go materiał.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop prowadzili serię koncertów plenerowych. O jednym z nich opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. - Chwilę po decyzji, że musimy natychmiast zejść ze sceny, spadła cała rampa z lampami - wspominała.

  Na początku tygodnia pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W ocenie synoptyków w niektórych regionach kraju mogą się pojawić burze oraz opady gradu. Mogą być one na tyle gwałtowane, że IMGW zdecydował o wydaniu alertów. Sprawdź, gdzie aura może być szczególnie niebezpieczna.

  Lady Gaga była zmuszona przerwać ostatni koncert, gdy nad Miami rozpętała się burza z piorunami. Fani artystki wrócili pod scenę po przerwie, jednak na próżno. Gwiazda pożegnała się i zakończyła show, choć w planie było jeszcze 6 piosenek.

  IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami oraz intensywnymi opadami deszczu z gradem w niedzielę 18 września. Alerty obowiązują w kilku województwach. W części Polski opady mogą trwać do godzin popołudniowych. Gdzie spadnie deszcz?

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę, 17 września ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Alerty dotyczą gwałtownych burz z gradem i intensywnych opadów deszczu. Których województw dotyczą?

  Spore ochłodzenie czeka nas w najbliższych dniach w Polsce. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i gradu, silnym wiatrem oraz burzami. W górach może spaść śnieg. Odpowiedzialny za to jest cyklon.

  Lato skończyło się na dobre, czego najlepiej dowodzą zmiany pogody. W czwartek, 15 września nie powinniśmy spodziewać się ocieplenia. Temperatura wyniesie maksymalnie 20 st. C. Miejscami wystąpić mogą burze z drobnym gradem.

  Sprawdź, w których regionach Polski pogoda może być groźna.

  Synoptycy zapowiadają gwałtowne burze z gradem.

  Zakochani zignorowali ostrzeżenia pogodowe.

  Burzom towarzyszą nie tylko rozświetlające niebo błyskawice i głośne grzmoty, ale także inne zjawiska pogodowe. Najlepszym tego dowodem jest fotografia udostępniona przez Europejskie Obserwatorium Południowe. Na obrazie pochodzącym z chilijskiego obserwatorium uchwycono wyładowania elektryczne w postaci "czerwonych duszków". Ich widok może zachwycić każdego, nie tylko zdeklarowanych miłośników meteorologii.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. W części kraju spodziewane są burze z gradem. Dodatkowo towarzyszyć nam będą upały. 

  W ocenie synoptyków w najbliższych dniach pogoda nie da nam wytchnienia. Będzie bardzo gorąco, do tego w wielu regionach kraju mogą pojawić się burze. Niewykluczone, że będą im towarzyszyć opady gradu. Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna.

  IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Zawierają one ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu, a w niektórych miejscach również gradu. Sprawdź szczegóły.

  Jaka jest prognoza pogody na poniedziałek 20 sierpnia 2022? W większej części kraju spodziewane duże zachmurzenie, możliwe także burze. Przez

  Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna.

  Fala upałów wciąż trwa. Gorące i wilgotne masy powietrza przesuwają się nad Polską. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami, a także burzami z gradem. Niemal cała Polska objęta została ostrzeżeniami drugiego stopnia. Gdzie obowiązują?

  Jaka będzie pogoda w środę 17 sierpnia 2022 r.? W jednych częściach kraju słonecznie, w innych nadal deszczowo. Gdzieniegdzie wystąpić mogą również burze. Sprawdź prognozę.

  Sprawdź, gdzie może być groźnie.

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 16 sierpnia 2022 r.? W ocenie synoptyków na odpoczynek od upałów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wtorek będzie bardzo ciepły, w niektórych regionach kraju słupki na termometrach przekroczą 30. kreskę. Mogą pojawiać się także przelotne opady deszczu oraz burze. Co jeszcze przyniesie nam pogoda?

  Prawie cała Polska objęta została alertami IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami z gradem, spodziewane są także silne porywy wiatru. Co więcej w niektórych regionach prognozowane są bardzo wysokie temperatury. 

  IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych w kolejnych dniach na terenie całego kraju. Według zapowiedzi, w czwartek i w piątek synoptycy wydadzą ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Gdzie mogą pojawić się alerty zapowiadające gwałtowne zmiany pogody?

  Mimo że sobota przyniesie odpoczynek od upałów, to wciąż będą regiony, w których utrzymają się bardzo wysokie temperatury. Co gorsza, w części kraju mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska pogodowe, jak burze z gradem. Dlatego też IMGW zdecydowało się wydać ostrzeżenia dla kilkunastu województw. Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna?

  Jaka będzie pogoda w piątek, 5 sierpnia 2022 r.? Kraj podzieli się na dwie części: słoneczną i pochmurną. Pojawią się burze, którym będą towarzyszyły obfite opady oraz porywisty wiatr.

  Pogoda w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpieczna. W ocenie synoptyków z IMGW należy się spodziewać burz oraz intensywnych opadów deszczu. Zjawiska pogodowe mają być na tyle groźne, że zdecydowano o wydaniu alertów dla kilkunastu województw. Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna?

  Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w niektórych regionach kraju mogą się pojawić burze z gradem.

  Pogoda w lecie jest wyjątkowo zmienna. Po upalnym dniu, w którym temperatury przekraczają 30 st. C, następują gwałtowne burze, a wraz z nimi podtopienia, pożary, a niekiedy również trąby powietrzne. Gdzie jest burza 26.09? Sprawdź radar burzowy na żywo.

  Pogoda w środę, 27 lipca 2022 r. nie przestanie nas rozpieszczać. Przed nami kolejny ciepły dzień. Temperatura wyniesie średnio 24 st. C.

  IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia w związku z burzami, które pojawią się w Polsce we wtorek 26 lipca. Mogą im towarzyszyć opady gradu i porywisty wiatr. Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą.