Najnowsze

Stomatolożka bije rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku. "Jesteśmy na dobrej drodze"

Najnowsze

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Paula Gorlo podciąga się 24 godziny na drążku

Paula Gorlo stara się pobić rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku przez 24 godziny. Obecnie najlepszy wynik to 3737 powtórzeń. Czy ambitnej Polce uda się zrobić więcej?

Paula Gorlo chce pobić rekord Guinnessa

W środę (8 września) o godzinie 16:00 w Centrum Wspinaczkowym FLASH w Białymstoku rozpoczęła się próba bicia rekordu Guinnessa. Paula Gorlo do godziny 16:00 dnia następnego będzie podciągać się na drążku.

- Paula wykonuje 3 powtórzenia na minutę. W ciągu pierwszych 12 godzin zrobiła ponad 2100 powtórzeń, przez co ma zapas czasowy na drugie 12 godzin - tłumaczył w rozmowie z Robertem Stockingerem Artur Konopko, trener Pauli.

Obecny rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku w ciągu 24 godzin wynosi 3737 powtórzeń. - Jesteśmy na dobrej drodze, by ten wynik wyśrubować dużo wyżej - zapewnił Marek Papiernik, szef teamu Pauli Gorlo.

Szkoleniowcy podkreślili, że ich zawodniczka jest dobrze przygotowana. - Treningi były dość ciężkie. Ćwiczyła nawet 3 razy dziennie. Miała również próby 12-godzinne, po których następnego dnia również wykonywała po 3 treningi - mówił Artur Konopko.

Paula Gorlo - kim jest?

Suwalczanka Paula Gorlo z zawodu jest stomatolożką. Jej pasją są wspinaczka górska i kalistenika polegająca na treningu oporowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, np. "pompki".

Trzymamy kciuki za Paulę! - Jest to naprawdę wielkie wyzwanie. Nie tylko sportowe, ale także naukowe. Poznajemy granice możliwości ludzkiego organizmu. Jutro poinformujemy o tym, z jakim wynikiem udało się zakończyć Pauli - zapowiedział Robert Stockinger, reporter Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości