Najnowsze

  Sprawdź horoskop dzienny na poniedziałek, 3 października 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku. Słońce przebywa w znaku Wagi, Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca. Nad ranem o godzinie 2.13 uściśliła się Pierwsza Kwadra naszego naturalnego satelity. To trudny układ na poniedziałek, który będzie upływał w bardzo formalnej i wymagającej atmosferze.

  Co to jest egzystencjalizm? Pod tą nazwą kryje się nurt obecny m.in. w filozofii, literaturze i malarstwie. Ukształtował się w XX wieku, choć za jego prekursora uważa się XIX-wiecznego duńskiego filozofa Sørena Kierkegaarda. Zapoczątkowany przez niego prąd myślowy szybko zyskał zwolenników w całej Europie. Czym wyróżnia się filozofia egzystencjalna i jakie są jej główne założenia?

  Każde pokolenie jest inne. Kieruje się w życiu innymi zasadami, ma inny system wartości. Czy możliwe jest, aby "młodzi" i "starzy" znaleźli wspólny język? Co może ich ze sobą połączyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Cieplak pisarka, autorka nominowanej do Nike książki "Rozpływaj się".

  Bezpańskie psy lub te puszczane samopas przez opiekuna mogą niekiedy być agresywne w stosunku do ludzi. Atakują zwłaszcza biegaczy, rowerzystów i listonoszy. Odstraszacz psów może skutecznie ochronić przed atakiem, należy jednak wybierać produkty i akcesoria bezpieczne dla zwierząt.

  Bangladesz jest niewielkim państwem zamieszkiwanym przez ponad 160 milionów osób, co czyni je 8. najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Flaga Bangladeszu przedstawia czerwone koło, które jest symbolem walki o niepodległość, umieszczone na zielonym tle. Stolicą i zarazem największym miastem jest Dhaka. Zamieszkuje ją około 17 milionów osób. Dhaka jest jednocześnie akademicką stolicą kraju. Mieszczą się tam również największe ośrodki przemysłu metalurgicznego, odzieżowego oraz spożywczego.

  Jesień to sezon na dynię. Właśnie o tej porze roku jest najpyszniejsza, a w sklepach i na targowiskach pojawia się najwięcej jej odmian. Doskonałym sposobem na zachowanie jej smaku na dłużej jest zamknięcie go w słoiku. Jak to zrobić? Sprawdź prosty przepis.

  Dynia idealnie nadaje się do przygotowania potraw typu curry. Dobrze usmażona, upieczona lub ugotowana jest źródłem witamin i minerałów, a w połączeniu z ostrą przyprawą jest idealnym posiłkiem na coraz zimniejsze popołudnia. Sprawdź nasze pomysły na dyniowe curry.