Ostatnie tygodnie nie dają nam powodów do szczęścia. Dramatyczna sytuacja w Ukrainie, wciąż rozprzestrzeniający się koronawirus, a do tego wiosenne przesilenie. Jeśli powoli zaczynacie tracić zapał, a wasz humor pozostawia wiele do życzenia, przyjrzycie się swojemu jadłospisowi. Jak się okazuje, niektóre produkty potrafią sprawić, że poczujemy się, choć odrobinę, lepiej.
Trudna sytuacja w Ukrainie poruszyła serca wielu Polaków. Coraz więcej osób pragnie angażować się w niesienie pomocy naszym wschodnim sąsiadom. W gronie darczyńców znalazła się Ewa Chodakowska, która zorganizowała zbiórkę na rzecz Mikołajowa.
W Internecie organizowane są liczne zbiórki dla obywateli Ukrainy. Niestety przestępcy wykorzystują ten fakt i próbują wyłudzić pieniądze. Jak nie dać się oszukać? Na co należy zwrócić uwagę? Wyjaśnia Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę mówi się również o rozpoczęciu wojny w internecie. Polega ona na rozsyłaniu fake newsów, sianiu paniki i dezorientacji. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe?
Stephanie Hansen ma trójkę dzieci, które przyszły na świat w 2020 r. Co ciekawa, maluchy nie są trojaczkami. Jak to możliwe? 32-latka opowiedziała swoją historię w jednym z brytyjskich dzienników.
Jogurtowe tosty z piekarnika to ciekawa wariacja na temat tej śniadaniowej opcji. Trend pojawił się na TikToku i cieszy się ogromną popularnością, filmy z instrukcją wykonania mają miliony wyświetleń. Jak zrobić tosty jogurtowe? Sprawdź nasz przepis i wideo z TikToka.
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozchwytywanych śpiewaków operowych na świecie. Regularnie występuje na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i najbardziej prestiżowych scenach. Po inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę, artysta odwołał swój koncert w Rosji.
W lutym minęło 25 lat od pierwszego przeszczepu szpiku od niespokrewnionego dawcy. Pacjentką była Urszula Jaworska. Jak zabieg odmienił jej życie? Co przez ten czas zmieniło się w polskiej transplantologii? Ulę i jej córkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Google poinformowało, że wprowadzi do Androida nowe ostrzeżenia związane z sytuacją w Ukrainie. Posiadacze smartfonów na terenie całej Ukrainy będą otrzymywać alerty o nalotach samolotów. O utworzenie takiej funkcji poprosiły ukraińskie władze.
Dwie przyjaciółki - ukraińska pisarka i rosyjska kucharka połączyły siły, by nieść pomoc Ukrainie. Panie w mediach społecznościowych rozpoczęły kampanię "#CookForUkraine" z której wszelkie pieniądze przekazane zostaną na pomoc dzieciom ze wschodu. - Symbolizujemy dwie strony wojny – napisały w sieci.
Historią Grzegorza Galasińskiego żył cały kraj. Mężczyzna jest pierwszym Polakiem, któremu przeszczepiono twarz. Jak wygląda jego życie po operacji? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Ewa Bem po śmierci córki na kilka lat zniknęła ze świata muzycznego. 50-lecie swojej pracy artystycznej wokalistka postanowiła jednak spędzić na scenie. Jakie emocje towarzyszyły jej, gdy ponownie zaśpiewała dla fanów? O żałobie, wznowieniu koncertów i relacjach z mężem wokalistka opowiedziała dziennikarce VIVA!
Na ulicach Ukrainy możemy kupić czeburieki, czyli pierogi wypełnione mięsnym farszem, najczęściej baraniną. Od babuszki możemy również kupić bilaszki lub inaczej pirożki bądź watruszki – jest to rodzaj bułek drożdżowych ze słodkim bądź pikantnym nadzieniem, smażonych na głębokim tłuszczu. Sprawdź, jak przygotować pierogi pani Halinki z autorskiego przepisu Haliny Czekanowskiej.
Małgorzata Ohme stara się chronić swoją prywatność. Bardzo ostrożnie dobiera treści i rzadko pokazuje w mediach społecznościowych swoich najbliższych. Jednak tym razem prowadząca Dzień Dobry TVN zrobiła wyjątek i opublikowała zdjęcie córki. Czy są do siebie podobne?
Jaka będzie pogoda w niedzielę, 13 marca 2022 r.? Synoptycy IMGW przewidują w przeważającej części Polski niewielkie zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.
Hreczanyki, nazywane również hreczkami to kotlety z kaszy gryczanej i mięsa. Często podawane są w towarzystwie różnych sosów, np. grzybowego. Sprawdź, jak przygotować Hreczynki pani Halinki z autorskiego przepisy Haliny Czekanowskiej, który przedstawiła w Dzień Dobry TVN.
Na pierwszym miejscu wśród zup kuchni ukraińskiej oczywiście króluje tradycyjny barszcz ukraiński. Jest to wywar z czerwonych buraków, z dodatkiem kapusty i pokrojonych ziemniaków oraz kawałkami mięsa. Podawany z łyżką śmietany. Niekiedy dodaje się do niego również fasolę, wówczas nazywany jest "barszczem czernihowskim". Sprawdź, jak go przygotować według przepisu Grzegorza Zawieruchy.
Jak przygotować tort kijowski z kuchni ukraińskiej? Kuchnia ta swój charakter zawdzięcza wpływowi kultur obcych. Odnajdziemy w niej trochę smaków kuchni litewskiej, ormiańskiej, tatarskiej, polskiej, żydowskiej, a także dużo podobieństw do kuchni rumuńskiej i mołdawskiej.
Gigi Hadid z fashion weeku w Paryżu przeniosła się na tydzień mody w Londynie, gdzie w dalszym ciągu chodzi po wybiegach. Na najnowszym pokazie Burberry zaskoczyła nową fryzurą. Więcej niż o kolekcji tego domu mody, mówi się obecnie o kolorze jej włosów.
Anna Dereszowska stanowi wzór do naśladowania dla wielu osób. Aktorka z powodzeniem łączy życie prywatne z licznymi wyzwaniami zawodowymi, znajduje także czas na aktywność w sieci. Instagramowy profil gwiazdy śledzi już 300 tys. internautów. Artystka postanowiła uczcić ten sukces w wyjątkowy sposób.
Kilimandżaro jest szczytem, który nie wymaga umiejętności wspinaczkowych. Nie przydadzą się raki ani inne sprzęty tego rodzaju. Aby go zdobyć, potrzebna jest jednak bardzo dobra kondycja fizyczna, nienaganny stan zdrowia i wiele samozaparcia. Ten najwyższy szczyt Afryki ma wysokość 5895 metrów, co oznacza, że największym problemem może być choroba wysokościowa.
Gangkhar Puensum to marzenie wielu alpinistów. Mimo iż w rankingu najwyższych szczytów nie znajduje się nawet w pierwszej piątce, to wciąż pozostaje niezdobyty. Dowiedz się, dlaczego nikomu jeszcze nie udało się na niego wejść.