Gwiazdy

Zygmunt Chajzer prosi o pomoc. "Czyja zguba? Może uciekła komuś w trakcie burzy?"

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Zygmunt Chajzer nie jest obojętny na los zwierząt. W okolicach Wilanowa w Warszawie znalazł błąkającą się po ulicy suczkę. Przygarnął ją do siebie i zaopiekował się nią. Prezenter postanowił wykorzystać siłę mediów społecznościowych, by odnaleźć opiekuna samotnego czworonoga.

Zygmunt Chajzer szuka opiekuna psa

Widok samotnie szwendającego się po ulicy psa powinien przykuć naszą uwagę, ponieważ zwierzę mogło się zgubić i nie potrafi odnaleźć drogi do domu. W takich przypadkach pomoc człowieka jest nieoceniona i warto interweniować. Tak też właśnie zrobił Zygmunt Chajzer, który znalazł w okolicach Wilanowa bezpańską suczkę. Wziął ją do siebie i teraz stara się skontaktować z jej właścicielem. Pies jest oswojony, nie boi się ludzi i reaguje na polecenia. Prezenter opublikował w sieci zdjęcie czworonoga.

- UWAGA! Czyja zguba? Domyślam się, że miała wspaniały dom i człowieka, który poświęcał jej czas. Podaje łapę, robi siad, wie do czego służy kanapa. Może uciekła komuś w trakcie burzy? Znaleziona na ulicy w okolicy Wilanowa. Bezpieczna czeka na swojego pana! - ogłosił na Instagramie Chajzer.

W komentarzach pod postem odezwał się przedstawiciel Fundacji Trop Warszawa, która pomaga psom w potrzebie. Okazuje się, że według jej ustaleń, opiekun czworonoga jeszcze nie zgłosił zaginięcia i nie rozpoczął poszukiwań pupila.

- Znamy temat. Sunia jest wykastrowana. Póki co nikt jej nie szuka, ale to aż dziwne. Może właściciele na wakacjach? - czytamy pod postem.

Co zrobić, gdy zaginie pies?

Nawet najbardziej odpowiedzialnym opiekunom może się zdarzyć, że pies wyrwie smycz z ręki i ucieknie, bo na przykład czegoś się przestraszy lub pobiegnie za innym czworonogiem. Co zrobić, gdy zwierzę nie wraca?

Zacznij poszukiwania w promieniu około 3 kilometrów od miejsca, w którym zwierzę zaginęło. Jeśli poszukujesz pupila na piechotę, miej przy sobie jego ulubione smakołyki bądź zabawkę i spokojnie wołaj jego imię. Poinformuj sąsiadów, że zaginął twój pies. Ponadto możesz przygotować jego zdjęcia, najlepiej takie, na których widać całą sylwetkę, by łatwiej było rozpoznać zgubę - ogłoszenia z fotografią należy w pierwszej kolejności rozwiesić w okolicy domu i ścieżek, którymi najczęściej przemierzasz z psem.

Skontaktuj się z pobliskim schroniskiem i poinformuj o zaginięciu. Dobrze jest zgłosić ten fakt również służbom miejskim albo policji. Warto również umieść ogłoszenie na lokalnych grupach i profilach w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo: Zygmunt Chajzer wraca do zdrowia po operacji

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości