Gwiazdy

Sylwester "Lejdis", czyli śniadanie na trawie w słusznej sprawie. "Dla nas się liczy nie zabawa, a forma pomocy i cel"

Gwiazdy

Gwiazdy kultowego filmu "Lejdis" kilka lat temu poszły śladem granych przez siebie bohaterek i zorganizowały Sylwestra… w sierpniu. W tym roku zamiast hucznej imprezy zaplanowano uroczyste śniadanie. W rozmowie z Kingą Burzyńską Magdalena Różczka i Anna Dereszowska opowiedziały o swojej przyjaźni i charytatywnej zabawie sylwestrowej.

"Lejdis" – siostrzana siła

"Lejdis" należy do jednego z najbardziej popularnych filmów ostatnich lat. Od 2008 roku nieustannie podbija serca kolejnych pokoleń kobiet w całej Polsce.

Naprawdę jest tak, że do dzisiaj, większość osób, które nas zaczepiają i pytają o nasz dorobek, to zawsze wspominają o "Lejdis"

– powiedziała Magdalena Różczka.

Sylwester z Lejdis

W kultowej produkcji "Lejdis" w reżyserii Tomasza Koneckiego, cztery przyjaciółki: Łucja, Korba, Gośka i Monia od dzieciństwa świętowały Sylwestra w środku lata. Cztery lat temu Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Iza Kuna i Magdalena Różczka, czyli aktorki wcielające się role głównych bohaterek zdecydowały się na urzeczywistnienie tego pomysłu.

Imprezy Lejdis odbywają się w urokliwym Pałacu Wiechlice i są charytatywne. W zabawie biorą udział osoby, które zlicytowały zaproszenia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku w imprezie miało wziąć udział aż 150 osób, jednak plany te pokrzyżowała trwająca pandemia koronawirusa. Mimo jej odwołania, zwycięzcy licytacji i tak zdecydowali się przekazać pieniądze na szczytny cel.

Cieszymy się, że mogliśmy te pieniądze przekazać, ponieważ dla nas się liczy nie zabawa, a forma pomocy i cel

– powiedziała pani Edyta, zwyciężczyni licytacji.

Dotychczasowe edycje Sylwestra Lejdis zasiliły konta Fundacji Generado, która pomaga dzieciom dotkniętym autyzmem, WOŚP oraz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Aktywne życie rodzinne Anny Dereszowskiej „Fajnie tak uprawiać sporty razem. To mnie bardzo cieszy”

Anna Dereszowska wraz z partnerem korzystają z terapii. „Jest nam potrzebna”

Magdalena Różczka pierwszy raz po urodzeniu trzeciej córki: „Ze wszystkim staram się sobie radzić”

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości