Gwiazdy

Ruszył proces R. Kelly'ego. "Nazywają go potworem"

Gwiazdy

W nowojorskim sądzie rozpoczął się proces R. Kelly'ego. Twórca hitu "I believe I can fly" jest oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

R. Kelly oskarżany o molestowanie

R. Kelly to amerykański piosenkarz i producent muzyczny. Jego hit "I believe I can fly" nucił cały świat. Do czasu. Bo artysta został oskarżony o wykorzystanie seksualne dorosłych i dzieci, a także przekupstwo i ściąganie haraczy .

- Piękna kariera, która chyba niestety zapisze się w historii jako kariera faceta, który musiał przed sądem walczyć o własne dobre imię i mierzyć się z ogromnymi zarzutami. Być może niektórym to umknęło, że ten wielki gwiazdor muzyki, laureat nagrody Grammy jest za kratkami od dwóch lat. Zeznawały jego ofiary, które mówią, że wykorzystywał je w sposób okrutny. Nazywają go potworem. Zresztą takich słów używa też prokuratura - tłumaczył Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

- Z kolei obrońcy R.Kelly'ego mówią, że "domniemane ofiary to pokrzywdzone groupies, które początkowo zgadzały się na seks, a teraz grają pokrzywdzone". On nie jest jeszcze skazany. Tylko ciążą na nim zarzuty - dodał.

Proces R. Kelly'ego

W Nowym Jorku rozpoczął się proces R. Kelly'ego. W lipcu br. prokuratorzy federalni poszerzyli bowiem listę zarzutów o domniemane relacje seksualne piosenkarza z dwoma niepełnoletnimi chłopcami. Historie jego ofiar przedstawia film "Surviving R. Kelly".

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości