molestowanie seksulane

  molestowanie seksulane

  W nowojorskim sądzie rozpoczął się proces R. Kelly'ego. Twórca hitu "I believe I can fly" jest oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Kościół katolicki już dawno przestał być nieskazitelną instytucją. Od wielu lat na światło dzienne wychodzą kolejne nadużycia, których dopuszczają się księżą. Do mediów coraz częściej zgłaszają się osoby, które były przez nich molestowane lub wykorzystywane seksualnie. O takich właśnie nadużyciach opowiada reportaż "KRÓLestwo" przygotowany przez Marcina Gutowskiego, reportera programu "Czarno na białym".

  Reżyser Roman Polański nie jest już członkiem walnego zgromadzenia Francuskiej Akademii Filmowej. Gremium to przyznaje co roku prestiżowe nagrody Cezary. Oprócz polskiego reżysera usuniętych z niego zostało jeszcze 17 innych honorowych członków. Laureat Oscara za "Pianistę" jest oskarżany o przemoc seksualną i znalazł się w ogniu krytyki części środowiska filmowego we Francji.

  Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych i używania insygniów biskupich. Został też pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze. Komunikat dotyczący byłego metropolity wrocławskiego wydała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Postać 97-letniego obecnie hierarchy pojawiła się w filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

  9 lat pozbawienia wolności - taki wyrok usłyszał 39-letni mężczyzna za obcowanie płciowe z małoletnimi poniżej 15. roku życia oraz kazirodztwo. Krzysztof S. - ojciec dziesięciorga dzieci - ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi córkami i musi im wypłacić po 10 tys. zł. Jego proces przed sądem w Brzozowie na Podkarpaciu odbywał się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Marek Milewczyk, współzałożyciel fundacji „Nie lękajcie się”, wspierającej ofiary księży pedofilów. Pan Marek twierdzi, że jako nastolatek był molestowany przez księdza. Po 30 latach od zajścia sprawa uległa przedawnieniu, a więc nie będzie można skazać oskarżonego na karę pozbawienia wolności. Pomimo tego Pan Marek wniósł pozew do sądu. Walczy o dobre imię. Dlaczego dopiero teraz postanowił zawalczyć o sprawiedliwość? Z jakich powodów wówczas nie poinformował swoich rodziców o molestowaniu?