molestowanie seksulane

  Na długiej liście również Gibson i Travolta. Kto jeszcze?

  Ile lat więzienia mu grozi? W lubelskim sądzie ruszył proces.

  W nowojorskim sądzie rozpoczął się proces R. Kelly'ego. Twórca hitu "I believe I can fly" jest oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Książę Andrzej znowu może mieć kłopoty. Do amerykańskiego sądu trafił pozew, którego autorką jest Virginia Giuffre. Kobieta zarzuca synowi królowej Elżbiety II, że wykorzystał ją seksualnie, gdy miała zaledwie 17 lat.

  Sheryl Crow ma za sobą wyjątkowo traumatyczne przeżycia. Piosenkarka w ostatnim wywiadzie zdradziła, że była molestowana przez byłego menadżera Michaela Jacksona – Franka DiLeo. Wielomiesięczne ataki ze strony agenta gwiazdora przypłaciła depresją.

  Kościół katolicki już dawno przestał być nieskazitelną instytucją. Od wielu lat na światło dzienne wychodzą kolejne nadużycia, których dopuszczają się księżą. Do mediów coraz częściej zgłaszają się osoby, które były przez nich molestowane lub wykorzystywane seksualnie. O takich właśnie nadużyciach opowiada reportaż "KRÓLestwo" przygotowany przez Marcina Gutowskiego, reportera programu "Czarno na białym".

  1,1 mld dolarów jest warta ugoda, którą uniwersytet w Los Angeles zawarł z kobietami oskarżającymi ginekologa z kampusu o molestowanie seksualne. Lekarz miał to robić pod pozorem badania. Zdaniem byłych pacjentek, uczelnia próbowała zatuszować skandal.

  Reżyser Roman Polański nie jest już członkiem walnego zgromadzenia Francuskiej Akademii Filmowej. Gremium to przyznaje co roku prestiżowe nagrody Cezary. Oprócz polskiego reżysera usuniętych z niego zostało jeszcze 17 innych honorowych członków. Laureat Oscara za "Pianistę" jest oskarżany o przemoc seksualną i znalazł się w ogniu krytyki części środowiska filmowego we Francji.

  Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych i używania insygniów biskupich. Został też pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze. Komunikat dotyczący byłego metropolity wrocławskiego wydała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Postać 97-letniego obecnie hierarchy pojawiła się w filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

  Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Taką informację przekazała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Biskup Janiak był jednym z czarnych bohaterów filmu dokumentalnego Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowanego", który opisywał przypadki pedofilii wśród księży.

  9 lat pozbawienia wolności - taki wyrok usłyszał 39-letni mężczyzna za obcowanie płciowe z małoletnimi poniżej 15. roku życia oraz kazirodztwo. Krzysztof S. - ojciec dziesięciorga dzieci - ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi córkami i musi im wypłacić po 10 tys. zł. Jego proces przed sądem w Brzozowie na Podkarpaciu odbywał się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny.

  Emily Ratajkowski twierdzi, że została wykorzystana seksualnie przez fotografa Jonathana Ledera. Do molestowania miało dojść po nagiej sesji zdjęciowej z 2012 roku. Wstrząsające szczegóły modelka ujawniła w artykule, który napisała dla "New York Magazine". Fotograf zaprzecza tym zarzutom.

  - To po prostu hańba - wyznała aktorka w wywiadzie udzielonym "Vanity Fair". Odniosła się tym samym do dwóch reżyserów, z którymi pracowała w swojej długoletniej karierze - Woody'ego Allena i Romana Polańskiego. Dlaczego wyraziła się tak ostro? Obaj twórcy znani są bowiem nie tylko ze swojego filmowego dorobku, ale i głośnych spraw o nadużycia seksualne.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Marek Milewczyk, współzałożyciel fundacji „Nie lękajcie się”, wspierającej ofiary księży pedofilów. Pan Marek twierdzi, że jako nastolatek był molestowany przez księdza. Po 30 latach od zajścia sprawa uległa przedawnieniu, a więc nie będzie można skazać oskarżonego na karę pozbawienia wolności. Pomimo tego Pan Marek wniósł pozew do sądu. Walczy o dobre imię. Dlaczego dopiero teraz postanowił zawalczyć o sprawiedliwość? Z jakich powodów wówczas nie poinformował swoich rodziców o molestowaniu?