Gwiazdy

Pogrzeb Judyty Turan. Rodzina wystosowała do żałobników wyjątkową prośbę

Gwiazdy

Getty Images/Lidiia Moor

37-letnia aktorka toczyła nierówną walkę z podstępnym przeciwnikiem - rakiem piesi HER 2+. Odeszła 12 lutego. Pogrzeb ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Żałobników będzie obowiązywać szczególny dress code. Rodzina ma też do nich pewną wyjątkową prośbę.

Judyta Turan - pogrzeb w przyszłym tygodniu

O odejściu aktorki informowaliśmy w tym artykule. Judyta Turan chorowała na nowotwór. Walkę o zdrowie toczyła od 2019 r. Szansę na wygraną z HER 2+ miała jej dać kosztowna terapia w Niemczech. Niestety - przeciwnik okazał się zbyt podstępny. 37-letnia aktorka, znana z licznych ról teatralnych i serialowych (można ją było zobaczyć m.in. w "Motywie" i w "Diagnozie"), osierociła dwie córeczki - 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. Judyta Turan zmarła 12 lutego. Jako pierwszy poinformował o tym Związek Artystów Polskich:

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek

- napisano w oficjalnym komunikacie.

Teraz pogrążona w żałobie rodzina przygotowuje uroczystości pogrzebowe. W mediach społecznościowych opublikowano specjalną prośbę, wystosowaną do żałobników.

Prośba rodziny Judyty Turan

Pogrzeb ma odbyć się 4 marca o 14:30 na Cmentarzu Powązkowskim (od strony ul. Jana Ostrorogi). Rodzina prosi żałobników, by nie przychodzili w czarnych strojach:

Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością. Wspomnienia możecie napisać na owych wstążkach lub po prostu wypełnić nimi powietrze

Ma to być symboliczne pożegnanie aktorki - znanej i kochanej za swoją pogodę ducha.

Bliscy zachęcają również, by zrezygnować z przynoszenia kwiatów. Polecają, by środki finansowe przeznaczone na wiązanki przeznaczyć na szczególny cel - na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judyty Turan:

Nie kupujcie kwiatów - będziemy wdzięczni za przekazanie wartości bukietów i wieńców na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judy i Miguela - Emmy i Grety

Po pogrzebie przewidziano również jeszcze jedno symboliczne pożegnanie. Co powinny wziąć osoby chcące wziąć w nim udział? Potrzebne będą m.in. drewno i rozpałka, a przede wszystkim - "miłość, którą zawsze obdarzała nas Judyta":

Tego samego dnia o godz. 19:00 rozpalimy ogniska na plaży Poniatówka przy Moście Poniatowskiego (strona praska). Poprzez ogień i popiół połączymy się z Judy i uśmiechniemy się w stronę gwiazd. Weźcie ze sobą drewno, rozpałkę, koce, ciepłe ubrania, dobre wino i miłość, którą zawsze obdarzała nas Judy.

Bliscy przypominają także o obowiązującym reżimie sanitarnym, zastrzegając, że ze względu na niestabilną sytuację pandemiczną plany pogrzebu mogą podlegać niespodziewanym zmianom. Zamierzają o nich informować na Facebookowym fanpage'u aktorki.

4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul....

Opublikowany przez Judy Turan Actor Środa, 24 lutego 2021

Zobacz wideo: Zbigniew Wodecki we wspomnieniach

Zobacz też:

Zmarła Dorota Kawęcka. Aktorka znana z serialu "Dom" miała 69 lat

Nie żyje legenda amerykańskiego dziennikarstwa. Larry King odszedł w wieku 87 lat

Trudny czas w życiu Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej. Aktorka pożegnała tatę wzruszającym zdjęciem

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości