Newsy

Judyta Turan nie żyje. 37-letnia aktorka przegrała walkę z nowotworem

Getty Images/nazarethman

Newsy

Judyta Turan nie żyje. 37-letnia aktorka przegrała walkę z nowotworem

Getty Images/nazarethman

Judyta Turan nie żyje. Znana z ról teatralnych i serialowych aktorka odeszła 12.02.2021 r. Miała 37 lat. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. 

Nie żyje Judyta Turan

O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. - Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat - napisano w oficjalnym oświadczeniu. - Nie będzie drugiej takiej - dodają od siebie internauci, nie mogąc uwierzyć w smutną wieść. - Judytko, trzymaj się dzielnie gdziekolwiek jesteś! - dodają.

Dotarła do nas wiadomość, w którą nadal trudno uwierzyć. W wieku zaledwie 37 lat odeszła Judy Turan, polsko-węgierska aktorka teatralna i telewizyjna. Wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Mieliśmy zaszczyt znać Judy osobiście. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Pomimo choroby każdego napotkanego człowieka obdarzała dobrym słowem

- napisało Stare Kino w poście na Facebooku. 

Judyta Turan chorowała na raka piersi 

Aktorka chorowała na nowotwór. Cierpiała na raka piesi HER 2+. Pierwsze informacje o jej zmaganiach z chorobą pojawiły się w 2019 r. Wówczas okazało się, że doszło do przerzutów nowotworu do kości. Szansę na wyzdrowienie dawała kosztowna terapia w Niemczech, aktorka zaapelowała więc o pomoc w zbiórce funduszy.  - Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! - pisała w opisie zbiórki na stronie siepomaga.pl. Niestety aktorka przegrała walkę z chorobą. Judyta Turan osierociła dwie córeczki - 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. 

Judyta Turan - aktorka znana z ról serialowych i teatralnych

Judyta Turan urodziła się 30.07.1983 r. Była absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej, w której w latach późniejszych również wykładała. Debiutowała w 1999 r. na deskach warszawskiego teatru Druga Sfera i była z nim aktorsko związana aż do końca. Telewidzowie lubili jej kreacje serialowe. W ostatnich latach można ją było oglądać m.in. w "Motywie" oraz w "Diagnozie". 

Zobacz wideo: Papcio Chmiel we wspomnieniach syna

Zobacz też: 

Agata Kulesza szczerze o rozwodzie: "Ostatnie miesiące to była ciężka lekcja". Dzięki komu przetrwała ten trudny czas?

Mama Macieja Musiała o macierzyństwie: "Myślę sobie, że byłam okropna"

30 lat "Metra". Córka Alicji Borkowskiej wystąpiła z mamą na scenie. "To było mi trochę przeznaczone"

Co sądzisz o tym artykule?
82
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0