Gwiazdy

Piotr Strojnowski nie żyje. Robert Gawliński: "Dołączył do niebiańskiej orkiestry"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski nie żyje. O śmierci współzałożyciela zespołu Daab i autora legendarnego utworu "W moim ogrodzie" poinformował w mediach społecznościowych Robert Gawliński.

Piotr Strojnowski z Daab nie żyje

O śmierci muzyka poinformował lider zespołu Wilki. Robert Gawliński opublikował post na Facebooku. - Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry - napisał wokalista. Twórca legendarnej piosenki znanej pod tytułem "W moim ogrodzie" miał 62 lata.

Kulisy powstania tekstu do polskiego przeboju opisał Krzysztof Breza, który zamieścił na Twitterze wpis:

- Zmarł Piotr Strojnowski. Autor słów do przepięknego utworu "Ogrodu serce" zespołu Daab. Słowa napisał na świnoujskiej Famie jako wiersz, list do dziewczyny, Justyny, w której się zakochał. Jednak nie miał odwagi go jej wtedy dać. Po roku, gdy koledzy z potrzebowali tekstu do melodii, przekazał im tekst... - czytamy w poście.

Piotr Strojnowski - kim był?

Piotr "Struna" Strojnowski urodził się w Warszawie 1 lutego 1958 roku. Wspólnie z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim na początku lat 80. założył zespół Daab, w którym był pierwszym wokalistą. Był twórcą tekstów do takich przebojów jak: "Ogrodu serce", "Fala ludzkich serc", "Zakamarki moich dusz", "Serce jak ogień". Strojnowski opuścił grupę Daab w 1985 r.

Przez wiele lat Strojnowski realizował się jako złotnik. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie i pracował także jako dyplomowany terapeuta uzależnień. W 2015 r. stworzył zespół Strojnowy, z którym wydał album "Wolność serc".

Zobacz wideo: Strojnowy w piosence "Mój śnie"

Zobacz też:

Jak przestać krytykować samego siebie? "Warto przyjrzeć się własnym słowom"

Barbara Stuhr o wsparciu męża w chorobach: "Musiałam zadbać o siebie w taki sposób, żeby mieć siłę to dźwigać"

Meghan Markle poroniła. "Wiedziałam, kiedy trzymałam swoje pierworodne dziecko, że tracę drugie"

Autor: Jola Marat

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości