reggae

  reggae

  Żeński sekstet wokalny Alibabki uchodzi za legendę polskiej muzyki pop lat 60/70. Niezwykle charyzmatyczne młode wokalistki podbijały największe krajowe i występowały za granicą. Współpracowały z najlepszymi artystami, a ich przeboje śpiewała cała Polska. Teraz ich muzyka wraca w odświeżonej wersji jako "Tribute to Alibabki".

  Posłuchajcie piosenki "Żyć pogodnie" zespołu Reggaeside, który wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN. Piosenka jest singlem promującym ich debiutancką płytę.

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Maleo Reggae Rockers wykonał piosenkę "Nie mów nie". A może zacząć mówić tylko "Tak"? Ciekawe jak wyglądałoby życie...

  Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała gwiazda muzyki reggae - Gentleman. Zaprezentował utwór "Red Town".

  Jak mówią członkowie Tabu, ich muzyka to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Na scenie Dzień Dobry TVN mogliśmy usłyszeć próbkę możliwości zespołu. Grupa wykonała utwór „Nie damy się”, który pochodzi z jej ostatniej płyty Meteory.

  TaLLib pod koniec sierpnia wydał swoją drugą płytę "Twoje miejsce Twój czas". Piosenka, którą zaprezentował na naszej scenie zapowiada ten album. "Do końca" to utwór w stylu reggae i dancehall. Będzie hitem?

  Roch to artysta, który czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór w rytmie reggae "Widzę to Tak". Pochodzi on z drugiej płyty artysty, która miała swoją premierę w styczniu tego roku.

  W Polsce powstał pierwszy teledysk promujący karmienie piersią. Teledysk spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, tydzień po umieszczeniu go w Internecie miał ponad 8 tysięcy odsłon! 90 procent kobiet deklaruje po porodzie, że chce karmić piersią. Wiele z nich się zniechęca. W studiu Dzień Dobry gośćmi byli: Kamila Nowicka - autorka projektu pierwszego w Polsce teledysku promującego karmienie piersią oraz Łukasz Nowicki - autor słów i muzyki do piosenki promującej karmienie piersią. Jak rozbudzić laktację za pomocą muzyki reggae?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z prawdziwym dżentelmenem. Urodził się w Niemczech, ale za swoją duchową ojczyznę uważa Jamajkę. To europejski Bob Marley. Tilmann Otto, szerszej publiczności znany jako Gentleman, opowiedział o swojej miłości do Polski.

  Jak to możliwe, że Polska + Peru = Jamajka? Na pytania Kingi i Bartka odpowiadał - Mesajah. Udało nam się go także namówić na czat z naszymi widzami oraz na występ na naszej scenie!

  Zażywa tylko te używki, które tworzy jego organizm. Odmładza się poprzez muzykę. Lubi pracę z młodymi. Jest żywym pomnikiem polskiego rock and rolla. Krzysztof Krawczyk był naszym gościem. Czy jest coś, czego w życiu żałuje i czy ma jeszcze jakieś muzyczne marzenia? Jak wyglądało jego nawrócenie? Czy zadośćuczynił ludziom, których skrzywdził?

  Uwaga, fani reggae! Gościem Dzień Dobry TVN była największa na świecie gwiazda tego stylu muzyki – Anthony B! O jego życiu i powodach przyjazdu do Polski rozmawiała z nim prowadząca Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska. Anthony B wystąpił też na naszej scenie!

  11-letni Wojtek Olejarz to zagorzały fan Kamila Bednarka. Jego marzenie się ziściło - Kamil wziął go pod swoje skrzyła - wspiera karierę Wojtka. Dlaczego chłopiec zapałał miłością właśnie do reggae? O tym opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszyła mu mama oraz Kamil Bednarek. Dlaczego mama Wojtka nie zgodziła się na kontrakt syna w USA?

  Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Dobrze znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór "Lepsza połowa".

  W jej żyłach płynie marokańsko – gambijsko – malijska krew. W swej twórczości łączy R&B, reggae, rock, soul i muzykę elektroniczną. Na scenie Dzień Dobry TVN Nabiha wykonała utwór „Mind The Gap”.

  Gentleman, a właściwie Tilmann Otto, niemiecki muzyk reggae i dancehall. Urodzony w Osnabrück Jamajkę uznaje za swą drugą ojczyznę. Jest synem luterańskiego pastora. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór "You Remember".

  Z kamerą Dzień Dobry TVN towarzyszyliśmy Kamilowi Bednarkowi w trasie koncertowej. Jak radzi sobie z popularnością i pokusami? O co najczęściej pytają go dziewczyny? Czy planuje założenie rodziny?

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespól De Mono tym razem w rytmie słonecznego reggae! Piosenka „Spiekota” promuje nową płytę zespołu pod tym samym tytułem. Została wydana z okazji 25-lecia istnienia grupy, której liderem jest Andrzej Krzywy. Na czacie, w kawiarence TVN Cafe Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk odpowiadali na pytania zawsze dociekliwych internautów, a Kindze Rusin zdradzili, dlaczego wracają do korzeni?

  Marika, a właściwie Marta Kosakowska to wokalistka, która w swoje twórczości łączy elementy reggae, dancehallu i soulu. Na scenie Dzień Dobry TVN artystka wykonała utwór "Someday". Jak oceniacie ten utwór?

  "Power of Trinity" to formacja wykonująca muzykę rockową, alternatywną i reggae. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Chodź ze mną". Jak oceniacie ich występ?