Gwiazdy

Kasia Stankiewicz i Varius Manx o nowym singlu oraz jubileuszu. "Nasz bagaż doświadczeń jest dużo większy niż wtedy, kiedy startowaliśmy"

Gwiazdy

Grupa Varius Manx wydała nowy utwór. Piosenka "Choć się kochać" miała swoją premierę 17 czerwca i już ujęła serca wielu osób. W Dzień Dobry TVN wokalistka Kasia Stankiewicz oraz perkusista Sławomir Romanowski opowiedzieli o kulisach tworzenia tego singla oraz obchodach 30-lecia zespołu.

30-lecie Varius Manx

Zespół Varius Manx w zeszłym roku miał swój jubileusz - istnieje już od 30 lat. Przez pandemię koronawirusa członkowie grupy nie mogli jednak go obchodzić, dlatego też koncerty przenieśli na ten rok. Już niebawem zagrają m.in. w Mosinie, Szczecinie, Częstochowie, Warszawie i Opolu.

- Jesteśmy kompletnie innymi ludźmi w tej chwili. Nasz bagaż doświadczeń życiowych jest dużo większy niż wtedy, kiedy startowaliśmy. To jest zupełnie inne opowiadanie w tej chwili, inna relacja między nami, bardziej dojrzała - mówił w Dzień Dobry TVN Sławomir Romanowski.

W przeciągu ostatnich miesięcy Kasia Stankiewicz mogła świętować jubileusz jedynie w mediach społecznościowych. Publikowała wiele zdjęć z czasów, kiedy grupa Varius Manx była na początku drogi i opowiadała ciekawe historie z tym związane. Wspomnienia bardzo przypadły jej fanom do gustu, jednak nie ugasiły tęsknoty wokalistki za występami.

- Jesteśmy wygłodzeni, pragniemy wyjść na scenę, pragniemy kontaktu z naszą publicznością, tej wymiany energetycznej . Ja osobiście czuję się dość wypłoszona, ale nie zmienia to faktu, że pragnę i nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę i zaryczę - wyznała Kasia Stankiewicz.

"Chodź się kochać" - nowa piosenka Varius Manx

Pandemia nie sprawiła jednak, że zespół zrobił sobie przerwę od pracy. Ten czas okazał się również niezwykle inspirujący. Kasia Stankiewicz napisała piosenkę, w której zauważyła, że zabiegani, zapracowani i przemęczeni przestajemy pamiętać o tym, co równoważy nasze życie, czyli o bliskości drugiego człowieka, czułych szeptach oraz dotyku.

- Jak pisałam ten tekst, to już była zaawansowana pandemia. Miałam taką narastającą frustrację i złość za to, że został mi odcięty tlen, czyli scena - coś, co kocham najbardziej, a nie mogę tego robić. I poczułam, że w zasadzie jedyna rzecz, na którą mam wpływ w tamtym momencie, to jest moje samopoczucie wywołane bliskością innego człowieka. (...) Taki schron w postaci ramion, słów, rozmów i ciepła, to była jedyna rzecz, która dawała mi wtedy ukojenie i sobie pomyślałam: "napiszę o tym tekst i może kilku osobom też to przyniesie coś dobrego" - powiedziała Kasia Stankiewicz w naszym programie.

Pandemia pokazała im, że poza wszystkimi rzeczami, które nas otaczają, to, żeby się kochać, jest rzeczą absolutnie najważniejszą. Wspólnie nagrali piosenkę o znaczącym tytule "Choć się kochać", do której teledysk wyprodukował młody i zdolny twórca filmowy, Marcin Ziółko. Zaprezentowali ją także na scenie Dzień Dobry TVN.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz w utworze pt. "Chodź się kochać". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości