Jak dobrać idealny biustonosz do letniej sukienki? "Piersi nam uciekają"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Biustonosze do zadań specjalnych - napisy
Biustonosze do zadań specjalnych - napisy
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Czy chodzenie bez biustonosza jest zdrowe?
Czy chodzenie bez biustonosza jest zdrowe?
Kobiety nadal chcą powiększać piersi
Kobiety nadal chcą powiększać piersi
Robi się coraz cieplej, więc panie chętnie noszą letnie sukienki z odkrytymi ramionami, głębokimi dekoltami lub bez ramiączek. Jak do takiego stroju dopasować biustonosz, by nie było go widać? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Iza Sakutova, międzynarodowa ekspertka brafittingu.

Biustonosz do sukienki - jaki wybrać?

Pewności siebie może dodać świetna fryzura, modna kreacja, ale również dobrze dobrana bielizna, która będzie pięknie podkreślać kształty.

- Biustonosze, które unoszą nasze piersi, właściwie je podtrzymują, modelują, są takim swoistym fundamentem każdej udanej stylizacji - powiedziała Iza Sakutova.

Letnie sukienki odsłaniają sporo ciała, a w szczególności ramiona. Do takich kreacji świetnie sprawdzi się stanik strapless, jednak panie często omijają ten model szerokim łukiem. Dlaczego?

- Te biustonosze są znienawidzone przez większość kobiet, niezależnie czy mają duży biust, czy mają mały biust. I jedne, i drugie narzekają, że one się zsuwają, nic nie trzymają. Moja rada dla naszych widzek jest taka, żeby zwracać uwagę na dwa aspekty przy tego rodzaju biustonoszach. Odpowiedni rozmiar i odpowiednia konstrukcja. Jeżeli mówimy o rozmiarze, nagminnym jest, że kobiety wybierają zbyt luźny pas obwodu biustonosza. Ta część trzyma nawet 90 proc. naszego biustu, daje nam podtrzymanie. Powinien stabilnie okalać nasze ciało, bez zsuwania się, przemieszczania. Jeżeli jest za luźny, to on nam zachodzi na łopatki, unosi się do góry i wtedy miseczki żyją własnym życiem, piersi nam z nich uciekają - stwierdziła brafitterka.

Biustonosz do sukienek z głębokim dekoltem

Jeśli letnia kreacja ma sporych rozmiarów dekolt, wówczas świetnie sprawdzi się biustonosz plunge z niżej zabudowanym mostkiem.

Czy staniki z miękką miseczką nadają się dla pań z większym biustem?

- Jeżeli mamy piersi bardziej wymagające, bardziej zrelaksowane, radzę paradoksalnie wybrać właśnie miękką miseczkę, chociaż kobiety się tak panicznie jej boją, że w życiu nie utrzyma jej piersi i muszą mieć twardą miseczkę, usztywnianą - wskazała Iza Sakutova.

Jaki biustonosz wybrać, jeśli sukienka ma głęboki dekolt, ale na plecach? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes