Gwiazdy

Filip Chajzer w przełomowym wywiadzie o traumatycznych chwilach ze swojego życia: "Chcieli mnie w ten okrutny sposób ukarać"

Gwiazdy

Filip Chajzer w przełomowym wywiadzie o traumatycznych chwilach ze swojego życia: "Chcieli mnie w ten okrutny sposób ukarać"

Choć Filip Chajzer zazwyczaj sypie żartami i zaraża dobrym humorem, jeszcze kilka miesięcy temu borykał się z dramatycznym spadkiem nastroju. Dziennikarz Dzień Dobry TVN musiał zmierzyć się z depresją i przyznał, że zaczął uczęszczać na terapię. Teraz o ciężkich momentach opowiedział w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Filip Chajzer o depresji

Wszystko zaczęło się w styczniu 2020 roku, kiedy pewien youtuber opublikował w Internecie film, w którym mówił, że Filip Chajzer to bardzo zły człowiek, a żeby to ukryć, angażuje się w akcje charytatywne. Wideo obejrzało wiele osób, które następnie zaczęły hejtować dziennikarza. Wszędzie publikowali również zdjęcia z wypadku, w wyniku którego zginął jego syn, Maks. To go sparaliżowało.

- Chcieli mnie w ten okrutny sposób ukarać. Wiem, że nie wszystko, co w życiu zrobiłem, było zajebiste. Tak nie było i dziś potrafię na to spojrzeć z innej perspektywy. Ale czy ten wymiar kary był stosowny? Czy naprawdę zasłużyłem? - pyta w rozmowie z Katarzyną Piątkowską.

- Wszystko wydawało mi się takie płaskie. Emocje, które miałem w sobie, były tak stłumione, że aż ciężko to wszystko opisać słowami. (...) Bałem się nie tylko wyjść z domu. Bałem się wyjść z łóżka, wsiąść do samochodu. Byłem jak zahibernowany. To chyba najlepsze słowo. Nic nie miało dla mnie znaczenia. (...) Leżałem, patrzyłem w sufit i marzyłem, żeby mnie nie było - wyznał Filip Chajzer w wywiadzie dla "Vivy!".

W kwietniu, dzięki terapii, poczuł, że zaczyna czuć się nieco lepiej. Pandemia, która spowodowała u wielu ludzi depresję, dla Filipa była zbawienna, ponieważ mógł skupić się bardziej na sobie. Maseczka była jego "czapką niewidką". W tym czasie niezwykle pomocna okazała się również jego partnerka z Dzień Dobry TVN.

- Nie mogłem dać po sobie poznać, że jest źle. Przecież pracuję w telewizji. Musiałem wychodzić do ludzi, uśmiechać się, prowadząc program. Dla mnie bycie "pro" w pracy jest bardzo ważne. Na szczęście moją partnerką w programie jest Małgosia Ohme, która jest psychologiem. Wiedziała doskonale, o co chodzi. Była buforem między mną a tym, co w danym momencie było mi niepotrzebne. Dbała o to, by wokół mnie nie było za dużo ludzi, żebym miał spokój - powiedział dziennikarz w rozmowie z Katarzyną Piątkowską.

Choroba Filipa Chajzera

Filip Chajzer wyznał, że bardzo bał się, iż ludzie pomyślą, że jest słaby, a media zaczną pisać, że to próba użalania się nad sobą i to bardzo nieudolna. Nie myślał o tym, że pomógł wielu osobom i zrobił dużo dobrego dla chorych dzieci czy powstańców warszawskich. W końcu w maju zdecydował się ogłosić światu, że cierpi na depresję.

- Czułem, że to jest ten moment, kiedy mogę powiedzieć, co mnie spotkało. Wiedziałem, że scenariusz z kolejną falą hejtu jest bardzo prawdopodobny. Byłem na to przygotowany. Ale, ku mojemu zdziwieniu, to się nie wydarzyło. Za to stało się coś, co mnie totalnie zaskoczyło. Zalały mnie tysiące komentarzy, w których ludzie opisywali swoje zmagania z tą podstępną i okrutną chorobą. Ona nie wybiera. Nieważne, czy jesteś dyrektorem banku, kierowcą autobusu, czy weterynarzem - stwierdził Filip Chajzer w "Vivie!".

Teraz dzięki chorobie jest inny - silniejszy i świadomy swojej wartości. Wie, nad czym musi pracować. Określił swój cel i chce do niego dążyć, a także mobilizować ludzi, by czynili dobro i pomagali innym. Pragnie, by wszyscy wyolbrzymiali nie problemy, a szczęście. On obecnie cieszy się nawet z najmniejszych drobiazgów.

- Jeśli macie chwilę wolnego czasu, to przeczytajcie, ale za dużo śmiechu to tam nie będzie, natomiast jest happy end i właśnie bardzo mi na tym zależało, żeby ten happy end się pojawił dla wszystkich tych, którzy mierzą się ze swoimi ciężkimi chwilami - dodał Filip Chajzer w Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
84
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
21.06.2021
Khj
Widziałam zachowanie 'na zywo', ta pogardą do ludzi i ówczesniej partnerki.
17.06.2021
Greg
Szkoda że w tv nie okazywałes wobec innych tej wrażliwości ,a wręcz śmiałeś się i robiłeś głupie żarty ,prxzykro ale to wydaje się na pokaz i chęć wywołania współczucia