Gwiazdy

Kate Middleton przed ślubem schudła dwa rozmiary. Wybrana przez nią wtedy dieta jest jedną z bardziej restrykcyjnych

Gwiazdy

Kate Middleton

Szyk, elegancja, doskonałe maniery i szczupła sylwetka. Tymi słowami można byłoby określić Kate Middleton. Znaczna utrata wagi pojawiła się u niej przed ślubem, kiedy to przyszła księżna zdecydowała się przejść na restrykcyjną dietę Dukana. Jakie są jej założenia?

Ślub Kate Middleton

Pod koniec kwietnia 2020 roku minęło już 9 lat od momentu, kiedy Kate Middleton i książę William w opactwie westminsterskim przysięgali sobie miłość aż po grób. Tamtego dnia ukochana brytyjskiego następcy tronu zaprezentowała się w kreacji projektu Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen.

Dieta Kate Middleton

Tak jak wiele panien młodych, tak i przyszła księżna chciała jak najlepiej prezentować się podczas swojego ślubu. Dzięki byciu aktywną Kate Middleton zawsze mogła pochwalić się wysportowaną sylwetką. Postanowiła jednak schudnąć. Aby dojść do postawionego przez siebie celu postawiła na dietę Dukana, której fanką miała być również jej matka Carole Middleton. W efekcie Kate zeszła o około 2 rozmiary, a cały świat zwrócił uwagę na szczupłą figurę ukochanej księcia Williama. Według wielu doniesień to właśnie ta dieta miała też jej pomagać w powrocie do formy po ciąży.

Zasady diety Dukana

Wybrana przez Kate Middleton dieta Dukana uważana jest za jedną z bardziej restrykcyjnych, choć pozwalających na szybką utratę kilogramów. Polega przede wszystkim na spożywaniu produktów zawierających białko. Składa się z czterech etapów:

  • Faza I – inaczej nazywana uderzeniową. W jej trakcie dozwolone jest jedzenie chudego mięsa (w tym drobiu - prócz gęsi i kaczek) i podrobów, ryb, chudego nabiału, ryb i owoców morza, jajek kurzych i przepiórczych. Eliminuje się za to tłuszcz i cukier. W przypadku napojów można je słodzić słodzikiem. Unika się też picia alkoholu.
  • Faza II – naprzemienna. Do jadłospisu ze wspomnianymi już produktami bogatymi w białko włącza się w warzywa, jak np. pomidor, kapustę, marchew, seler, por czy paprykę. Nadal nie można pić alkoholu.
  • Faza III – utrwalenia. Włączamy owoce, pieczywo razowe lub pełnoziarniste (nie więcej niż 2 kromki), sery i produkty skrobiowe, jak makarony czy kasze (nie więcej niż 2 razy w tygodniu).
  • Faza IV – stabilizacyjna. W niej wracamy do zwykłego sposobu odżywiania. Wtedy może kusić sięganie po fast foody czy słodycze. Jednak uwaga – w ten sposób szybko może dopaść efekt jo-jo. Podczas tego etapu obowiązuje też jeden dzień w tygodniu tylko z produktami z fazy I.

Obietnica szybkiej utraty wagi kusi, trzeba jednak zawsze wziąć pod uwagę względy zdrowotne. Dieta Dukana nadal budzi wiele kontrowersji i uważa się ją za niekoniecznie dobrą dla organizmu. Zawsze więc należy skonsultować swoją decyzję o przejściu na nią ze specjalistą.

Jakie problemy z edukacją swoich dzieci w domu miała Kate Middleton jeszcze w maju tego roku?

Zobacz także:

Reni Jusis pozuje w łóżku z inną kobietą. Fani: "Ale piękne golaski"

Małgosia Rozenek-Majdan w ogniu krytyki. Czy słusznej?

Gwiazda Top Model została mamą. Wybrała dla dziecka nietypowe imię

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości