Gwiazdy

Mija dokładnie 10 lat od debiutu Michała Szpaka w "X-Factor". Zobaczcie, jak wyglądał podczas castingu

Gwiazdy

Michał Szpak

Michała Szpaka uwielbiają tysiące ludzi w całej Polsce. Jego głosem zachwycają się zarówno dorośli, nastolatki, jak i dzieci. Mało kto pamięta jednak, że jeszcze kilka lat temu był nikomu nieznanym chłopakiem z Jasła, który pojawił się na castingu do programu "X-Factor". 6 marca 2021 roku od emisji tego fenomenalnego występu mija dokładnie 10 lat.

Debiut Michała Szpaka w programie X-Factor

- Kolorowy ptak - wydaje mi się, że to określenie do mnie pasuje i odpowiada mojej osobie. Muzyka to jest moje życie. To jest moja perspektywa. No jak widać do pracy fizycznej się nie nadaję, więc poszukuję alternatyw. Alternatywą jest scena. To jest moja miłość. (...) W zasadzie niczego się nie obawiam, czekam na to, co będzie - powiedział o sobie Michał Szpak przed pierwszym występem w "X-Factor" .

Gdy wyszedł na scenę wzbudził mieszane uczucia. Jego oryginalny wygląd niektórych zaintrygował, a innych rozbawił. Na zachowanie publiczności postanowił szybko zareagować Kuba Wojewódzki. Juror zapewnił, że jeśli Michał okaże się kosmitą, "chętnie wyśle go tam, gdzie jego miejsce", równocześnie jednak ostrzegł widownię przed zbyt pochopną oceną młodego wokalisty.

Kiedy Szpak zapowiedział, że zaśpiewa utwór Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat", Kuba go uprzedził: "Jeżeli zrobisz krzywdę tej piosence, to ja ci zrobię krzywdę bez przyjemności". Nie było to jednak potrzebne, ponieważ Michał oczarował publiczność i jury. Każdy był zachwycony jego wykonaniem. Nikt, kto widział jego ówczesny występ, nie miał wątpliwości, że to jeden z finałowych pewniaków programu "X Factor" .

- Mam w domu parę tysięcy płyt, ale brakuje mi jednej. Wiesz jakiej? Twojej! - skomentował występ Michała Szpaka Kuba Wojewódzki.

Michał Szpak na castinu do programu "X-Factor" w 2011 roku:

Grzegorz Press dla Fremantle/TVN

Kariera Michała Szpaka

Jak wiemy, Michał Szpak trafił potem do drużyny Kuby Wojewódzkiego, a w finale przegrał jedynie z Gienkiem Loską. Początek kariery okazał się dla młodego wokalisty mało udany, ponieważ jego pierwsza EP-ka została przyjęta dość chłodno.

Ale w kolejnych miesiącach los się odmienił. Stało się tak, kiedy Michał wydał świetny album i odniósł sukces w Opolu. Następnie od dobrej strony pokazał się na Eurowizji (zajął ósme miejsce w Szwecji w 2016 roku) i stał się jednym z popularniejszych wokalistów w Polsce. Do dziś wyróżnia się oryginalnym wizerunkiem.

Michał Szpak o swojej drodze na szczyt z rodzinnego Jasła. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości