Gwiazdy

Marcin Prokop w thrash metalowym makijażu przegląda podręcznik do HIT. "Efektowne glissanda myśli"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Marcin Prokop w studiu Dzień Dobry TVN

Marcin Prokop postanowił przyjrzeć się działalności naukowej Wojciecha Roszkowskiego, autora szeroko komentowanego podręcznika do nowego przedmiotu: historia i teraźniejszość. Po lekturze dziennikarz podzielił się refleksją na temat książki. Jak to zwykle bywa w przypadku prowadzącego Dzień Dobry TVN, nie zabrakło kąśliwego dowcipu.

Marcin Prokop o black metalu

Marcin Prokop należy do grona gwiazd, które postanowiły zabrać głos w dyskusji o twórcy podręcznika do przedmiotu historia i społeczeństwo. Dziennikarz postanowił się przyjrzeć wcześniejszym dziełom Wojciecha Roszkowskiego.

- Słynny już podręcznik "historia i teraźniejszość" autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, rzeczywiście zapowiada się na hit tej jesieni - ironizował Marcin Prokop. - Efektowne glissanda myśli profesora, snujące się po strzelistym rusztowaniu narodowo-katolickiego wzmożenia, są dla mnie źródłem nieustającej uciechy. Jakbym oglądał skecz Monty Pythona, który dzieje się naprawdę. Dziś mym oczom ukazał się fragment jednego z wcześniejszych dzieł profesora, tym razem dotyczący muzyki metalowej - napisał dziennikarz.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jego uwagę przykuł fragment dotyczący thrash metalu. A dokładniej źle przetłumaczonego słowa "thrash". - Profesor, jak powszechnie wiadomo, jest w tej dziedzinie niekwestionowanym ekspertem, jak zresztą w każdej innej - podkreślił Marcin Prokop. - W owym fragmencie czytamy m.in., że zespół Venom "zapoczątkował thrash metal, czyli śmieciową odmianę metalu". Profesor zapewne wyprowadził etymologię wyrazu "śmieciowy" od słowa "trash", nie zauważywszy wszakże w swym piśmienniczym zapale, że jest tam jeszcze skromna - w wielu językach fonetycznie niema - literka "h". A słowo "thrash" oznacza w mowie Szekspira "młóckę", nie zaś "śmieci" (trash), i odnosi się do specyficznej rytmiki oraz brzmienia gitar tejże odmiany ciężkiego grania. A poza tym w dziele profesora nie ma się absolutnie do czego przyczepić, pełna profeska, jak to u profesora - skwitował.

Marcin Prokop w mocnym makijażu

Wpis, który pojawił się na facebookowym profilu Marcina Prokopa, został wzbogacony zdjęciem recenzowanej książki pióra Wojciecha Roszkowskiego oraz nieoczywistym portretem dziennikarza. Prowadzący Dzień Dobry TVN zapozował w mocnym makijażu: biały puder i mocny rysunek wokół oczu robiły niesamowite wrażenie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Pozostałe wiadomości