Gwiazdy

Lukas Podolski grał w reprezentacji Niemiec, teraz został zawodnikiem polskiej drużyny. "Obiecałem to babci"

Gwiazdy

Lukas Podolski to Mistrz Świata z 2014 roku. Legendarna "10" reprezentacji Niemiec w piłce nożnej zagra teraz w Górniku Zabrze. Urodził się na Śląsku i tam też skończy swoją karierę. Piłkarz opowiedział o swoich planach w rozmowie z Filipem Chajzerem.

Lukas Podolski w Górniku Zabrze

Lukas Podolski w czerwcu odszedł z tureckiego Antalyasporu, w którego barwach występował od stycznia 2020 roku. Wiele osób czekało, aż sportowiec w końcu trafi do Górnika Zabrze. Pochodzący ze Śląska zawodnik jest wiernym kibicem tego klubu i od dawna zapowiadał, że to właśnie tam chciałby zakończyć swoją sportową karierę.

- Lukas obiecał, że przyjedzie do Zabrza. Podkreślał, że jest związany z klubem. To przepiękna ludzka historia. Chłopak od nas, Ślązak z Sośnicy wychował się kilka kilometrów pod stadionem, a dziś jako wielka gwiazda przyjeżdża do Zabrza - mówił Konrad Kołakowski, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

- Zawsze wiedziałem, że zagram w Górniku, ale nie wiedziałem kiedy. Obiecałem to także babci. Spędzałem u niej wakacje, koło stadionu. Graliśmy w piłkę z wujkiem i z kolegami. Kibicuję Górnikowi od małego - dodał Lukas.

Lukas Podolski i emigracja do Niemiec

Lukas Podolski to 36-letni niemiecki piłkarz, który urodził się w Polsce. Jego ojciec, Waldemar Podolski, grał zawodowo w piłkę nożną m.in. w Górniku Knurów i Szombierkach Bytom, z którymi w 1980 roku zdobył mistrzostwo Polski. To właśnie on zaszczepił w synu pasję do futbolu. Sport uprawiała również jego matka Krystyna Podolska, która grała w piłkę ręczną w klubie Sośnica Gliwice. Piłkarz, mimo wielkich osiągnięć i międzynarodowej sławy, jest bardzo skromny.

- W Niemczech rozmawiam z rodzicami po polsku, wszędzie gdzie mogę, mówię po polsku. Jestem Mistrzem Świata, mam ponad 100 zagranych, parę bramek strzelonych, ale jeden mnie lubi, drugi nie - powiedział sportowiec. - Teraz planuję treningi i siłownię, a później się zobaczy - dodał.

Lukas Podolski inspiruje młodych sportowców

Piłkarz wrócił do rodzinnych stron, gdzie jego grze mogą przyglądać się początkujący piłkarze. Jednym z nich jest 15-letni Darek.

- Gram na pozycji środkowego pomocnika. Nie pomyślałbym, że przyjdzie mi trenować z tak wielką gwiazdą. Dla nas - młodych chłopaków - to wielka przyjemność, że możemy grać z kimś takim - opowiadał Dariusz Stalmach, piłkarz.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Bartek Bandoła

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości